Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Biskup Wiesław Śmigiel obejmie urzędowo Diecezję Toruńską

2017-12-02 13:47:56 (ost. akt: 2017-12-02 14:06:35)

Autor zdjęcia: Diecezja Toruńska

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem diecezji toruńskiej bpa Wiesława Śmigla, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej. Przedstawiamy zainteresowanym program uroczystości związanych z objęciem urzędowo Diecezji Toruńskiej.

Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że w dniach 8-10 grudnia br. odbywać się będą wydarzenia związąne z ingresem nowego biskupa ordynariusza.

*8 grudnia w toruńskiej bazylice Świętych Janów będzie miało miejsce kanoniczne (urzędowe) objęcie Diecezji Toruńskiej przez bpa Wiesława Śmigla. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17 nieszporami ku czci Najświętszej Maryi Panny.

*9 grudnia w kościele akademickim pw. Ducha Świętego przy Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji nowego biskupa toruńskiego. Organizatorem czuwania są: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej KOTWICA wraz z Diecezjalną Radą Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Toruńskiej. Czuwanie rozpocznie się o godz. 18, a zakończy się mszą św. o godz. 20.

*10 grudnia br. odbędzie się uroczysty ingres nowego biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej. W uroczystości udział zapowiedział m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.
opr ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages