środa, 24 stycznia 2018. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Światowy Dzień Pluszowego Misia w SP2

2017-12-01 18:17:52 (ost. akt: 2017-12-01 18:38:08)
Na pamiątkowej fotografii w Dniu Pluszowego Misia

Na pamiątkowej fotografii w Dniu Pluszowego Misia

Autor zdjęcia: ZSPiM

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki czyli w 2002 roku. Obchodzimy go 25 listopada.

Na rynku pojawiają się coraz bardziej atrakcyjne zabawki, ale moda na misie nie przemija. Pluszowy Miś to nie tylko pluszowa zabawka. Taki Miś służy do kochania i targania, jest po to misiem, żeby go tulić, kiedy pada deszcz. Ma miękkie łapki, za które możemy go trzymać, kiedy tylko chcemy.

W przedszkolu w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Najmłodsi od dawna czekali na to święto. Do przedszkola przyszły z misiami niekiedy większymi i grubszymi od siebie. Od rana pani Magdalena Grabowska z dziewczynkami przebranymi za pandy odwiedzała wszystkie grupy i przypominała o dniu misia oraz częstowała żelkowymi misiami. Następnie każda grupa śpiewała piosenki i recytowała wiersze o misiach. Pani Maria Szymankiewicz odwiedziła wszystkie oddziały przedszkolne i czytała dzieciom baśń „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Pani Marysi przebranej w strój misia towarzyszyła pacynka, która przedstawiała postać z baśni.

W dalszej części dnia przedszkolaki kolorowały, wyklejały, lepiły z plasteliny misie. Z okazji „misiowego święta” Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski odwiedził wszystkie grupy i wręczył książeczki z bajkami o misiach. W czasie relaksu dzieci chętnie słuchały opowieści o misiach oraz pozowały do zdjęcia przy „misiowej ściance”, którą przygotowała pani Karolina Żywicka.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages