Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Na jarmark, hej na jarmark!!!

2017-11-30 17:52:32 (ost. akt: 2017-12-15 15:48:57)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Jarmarki bożonarodzeniowe i wielkanocne wpisały się od wielu lat w krajobraz nowomiejskiej tradycji i kultury. Już niebawem rynek znów zapełni się przedświątecznymi straganami.

Właśnie trwają przygotowania do VIII edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się na rynku Nowego Miasta 17 grudnia tego roku. Z „niejawnych” informacji dowiedzieliśmy się, że sporo niespodzianek przygotowują panie z KGW w Ostaszewie, ale i inni też nie próżnują.

Jarmark, jak wszyscy wiemy, jest wydarzeniem o charakterze lokalnym, skupiającym wystawców z terenu powiatu nowomiejskiego i powiatów ościennych. Podczas tegorocznej imprezy odbędzie się kiermasz wyrobów tradycyjnych, potraw ekologicznych, miodów, rękodzieła artystycznego i innych świątecznych atrakcji.

Nie zabraknie występów najmłodszych artystów. Rozstrzygnięty będzie Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. Aniołek Bożonarodzeniowy — ozdoba choinkowa. Tradycyjnie nagrodzone będą najciekawsze stoiska.

Warto odwiedzić nowomiejski jarmark, by poczuć atmosferę świąt bożonarodzeniowych, a jak wynika z obliczeń, corocznie imprezę odwiedza nawet kilka tysięcy osób. Zgłoszenia można składać z pomocą internetu na stronie Starostwa Nowomiejskiego www.powiat-nowomiejski.pl
Dodajmy, że impreza rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 14.
ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages