Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Nowy bus transporter do przewozu podopiecznych nowomiejskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej

2017-11-30 12:37:54 (ost. akt: 2017-11-30 12:40:42)
Wspólne zdjęcie na tle nowego auta

Wspólne zdjęcie na tle nowego auta

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście wzbogacił się o nowego busa do przewozu podopiecznych. Przekazanie samochodu stało się wydarzeniem w placówce.

Nasze auto robi dziennie około 250 kilometrów. Poprzedni samochód miał duży przebieg i od dłuższego czasu czyniliśmy starania o nowy — mówi Anita Leliwa, szefowa placówki.

Zakup samochodu był możliwy dzięki kwocie 80 tysięcy złotych, które pozyskano z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i środkom w wysokości prawie 42 tysięcy złotych z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci — oddziału w Nowym Mieście.

Srebrny bus-transporter, którego kierowcą jest Eugeniusz Ulkowski, został uroczyście poświęcony przez ks. Zbigniewa Markowskiego, proboszcza z Nowego Miasta i przekazany do użytku warsztatowi w obecności podopiecznych oraz zaproszonych gości i załogi WTZ. Wydarzenie ubogacił występ artystyczny uczestników warsztatu, a goście mieli okazją do przekazania kilku słów.

Podczas spotkania poinformowano, że Serafin Karczewski, przedsiębiorca z Nowego Miasta uhonorowany został odznaka „Przyjaciel Dziecka” ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages