środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Twoja niemoc wspiera przemoc

2017-11-27 13:47:07 (ost. akt: 2017-12-08 16:23:55)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W sali narad Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście odbyła się konferencja z okazji światowej kampanii "Biała Wstążka". Celem jest walka z przemocą domową wobec kobiet.

Konferencja rozpoczęła się chwytającym za serce występem przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich pod przewodnictwem Magdaleny Kortes. Następnie uhonorowano upominkami członków Zespołu Interdyscyplinarnego, który zajmuje się wielopoziomowym zwalczaniem przemocy w rodzinie. Elżbieta Rogowska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przedstawiła dane dotyczące niebieskich kart, czyli podstawowej procedury dotyczącego zjawiska przemocy domowej.

W Nowym Mieście od 2012 roku wystawiono 560 niebieskich kart dokumentujących sytuacje przemocy domowej, z czego aż 551 przygotowała policja. Statystyki na 510 przykładów przemocy domowej odnotowują 436 mężczyzn jako sprawców, 69 kobiet i piątkę nieletnich. Wśród tych sprawców mniej niż połowa, bo 235 osób była pod wpływem alkoholu. Obala to mit o tym, że przemoc jest bezpośrednio związana z alkoholem i innymi używkami. Wśród 547 ofiar przemocy aż znajduje się aż 401 kobiet, 128 mężczyzn i 18 dzieci. Należy pamiętać, że zgłoszone przypadki przemocy domowej stanowią zaledwie część wszystkich jej przejawów.

W trakcie konferencji zabrali również głos zaproszeni goście, a uczestnicy mogli wysłuchać referatu Jacka Wiadernego z Centrum Medicus na temat wieloaspektowości przemocy.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages