Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Najlepsi zasiądą do szachowych stolików w Senacie RP

2017-11-26 23:41:05 (ost. akt: 2017-11-26 23:48:36)
Migawka z zawodów w SP 1

Migawka z zawodów w SP 1

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W nowomiejskiej szkole nr 1 odbył się 39 Mikołajkowy Turniej Szachowy związany z akcją „Szachiści grają dla Polonii”. Frekwencja zaskoczyła organizatorów i ze względów lokalowych byli zmuszeni do odmowy startu części chętnych zgłaszających swój udział w imprezie.

Do stołów zasiadło 120 młodych miłośników "królewskiej gry” z województw kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Celem naszej imprezy była popularyzacja szachów wśród najmłodszych. W naszych zawodach wystąpili mali zawodnicy reprezentujący przedszkola, a także szkoły podstawowe i gimnazja. Sędzią głównym turnieju był Feliks Stachowicz, szef nowomiejskiego klubu Hetman, doświadczony zawodnik i instruktor — powiedział Ryszard Krzemieniewski, koordynator przedsięwzięcia.

Najlepsi w turnieju zakwalifikowali się do zawodów, które odbędą się na terenie Senatu RP. Są to: Wiktoria Dziodko z Nowego Miasta, Adrianna Staniewicz z Wasilkowa, Maciej Jeda z Nowego Miasta i Szymon Kraśniewski z Uzdowa.

Wpisowe z turnieju przeznaczone ma być na dofinansowanie akcji „Wakacje z Szachami” dla dzieci polonijnych z Litwy, Łotwy oraz Ukrainy. Organizatorami zawodów był nowomiejski MOSiR, Szkoła Podstawowa nr 1 i MCK. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages