środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Projektowe działania uczniów i nauczycieli nowomiejskiej "Jedynki"

2017-11-26 11:20:10 (ost. akt: 2017-11-26 11:22:49)
Wszyscy założyli żółte koszulki, były też żółte balony

Wszyscy założyli żółte koszulki, były też żółte balony

Autor zdjęcia: SP 2

W dniach od 16.11 do 21.11.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim realizowano projekt edukacyjny „Promujemy tolerancję, życzliwość i koleżeństwo”.

Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli realizowali szereg zadań, których celem było rozwijanie empatii, szacunku i koleżeństwa, wyrabianie umiejętności niesienia pomocy  oraz kształtowanie wrażliwości i życzliwości wobec drugiego człowieka.

W Dniu Tolerancji, 16 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III przygotowali „Skrzynki życzliwości”, do których wrzucali  listy adresowane do koleżanek i kolegów. Za pośrednictwem „Poczty życzliwości” każdy otrzymał pozdrowienia i życzenia. Następnego dnia  dzieci podzielone na grupy wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywały mapy tolerancji – plakaty ze skojarzeniami. Pod kierunkiem swoich pań dokonały analizy prac i poznały przykłady tolerancyjnego zachowania wobec innych. Przeprowadzone pogadanki  pozwoliły dzieciom dostrzec   znaczenie drobnych przejawów życzliwości, pomogły nawiązać pozytywne relacje. Następnie opracowano i umieszczono  na korytarzach szkolnych „Kodeksy Ucznia Życzliwego”.

W Dniu Życzliwości i Pozdrowień, dla podkreślenia i odróżnienia ważności dnia, w szkole dominował kolor żółty. Nauczyciele i uczniowie założyli żółte koszulki, na których przypięli wcześniej przygotowane „uśmiechnięte buźki”. Tak przygotowani zabrali ze sobą żółte baloniki i udali się na boisko szkolne. Tam ustawieni w dużym kole wymieniali między sobą  uśmiechy i miłe słowa. Po powrocie do szkoły pani Anna Dembowska zrobiła pamiątkowe zdjęcie wszystkim uczestnikom happeningu. Uczniowie klas IV – VII w ramach projektu przeprowadzili debatę „Porozmawiajmy o tolerancji…” z udziałem przedstawicieli klas, Dyrekcji szkoły oraz pedagoga szkolnego. W czasie spotkania dyskutowano na  temat akceptacji drugiej osoby, poszanowania ludzkiej godności. Uczniowie podawali przykłady tolerancji oraz nietolerancji w szkole i w Polsce. Satysfakcjonujące było to, że wychowankowie potrafią dostrzec niewłaściwe zachowania i odnieść się do nich samokrytycznie.  

Kolejny dzień przebiegał pod hasłem „ABC TOLERANCJI”. Uczniowie na godzinach wychowawczych wykonali plakaty ze skojarzeniami dotyczącymi empatii, przyjaźni, lojalności, pomocy drugiemu człowiekowi. Swoje prace promowali na zewnętrznych stronach drzwi sal lekcyjnych. Chętni uczniowie napisali listy skierowane do kolegi lub do świata, w których zawarli przemyślenia na temat tolerancji we współczesnym świecie.

STAŃ KOLEGO I NAPISZ COŚ MIŁEGO! – to hasło kolejnego dnia obchodów tygodnia Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Podczas przerw wychowankowie zamieszczali  na tablicy na dolnym holu kartki z  pozdrowieniami, miłymi słowami skierowanymi do kolegi, koleżanki, grupy lub klasy, rodzica,  nauczyciela, pracownika szkoły.

PODARUJ UŚMIECH – z tą ideą, kolejnego dnia uczniowie ORU wręczali symbole uśmiechu nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły jako drogowskaz w życiu codziennym. Cała społeczność szkolna promowała w tym dniu uśmiech, radość, przyjaźń, które zawsze pomagają w budowaniu pozytywnych relacji miedzy ludźmi. Organizatorzy akcji życzą wszystkim dużo życzliwości  na co dzień, nie tylko od święta. Pomysłodawcami i koordynatorami projektu były Iwona  Kołecka, Katarzyna Zapałowska, Wioletta  Bączek – Samulewicz we współpracy z ORU i  opiekunami.
SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages