Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Działania prozdrowotne SK PCK w SP2

2017-11-24 16:10:29 (ost. akt: 2017-11-24 16:16:08)
Uczniowie z "Dwójki" biorą udział w różnych programach prozdrowotnych

Uczniowie z "Dwójki" biorą udział w różnych programach prozdrowotnych

Autor zdjęcia: SP 2

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim działa Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża. Głównym działaniem prozdrowotnym jest profilaktyka prowadzona wśród uczniów naszej szkoły.

SK PCK otrzymuje od oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym mieście Lubawskim materiały edukacyjne, które opiekun koła pani Małgorzata Potomska we współpracy z pielęgniarką szkolną panią Krystyną Kwiatkowską oraz wychowawcami rozprowadzają do adresatów – uczniów poszczególnych klas. W roku szkolnym 2017/2018 szkolnym programem prozdrowotnym objęci są uczniowie klas 0 – V. W ramach tego przedsięwzięcia realizowane są programy: „Super wiewiórka – Przyjaciółka Kuby i Oli” , „Ja i moje zęby”, „Dbam o swoje zdrowie”, „Ja i mój uśmiech”, „Ratowniczek”, „Elementarny kurs udzielania pierwszej pomocy”. Cele działalności prozdrowotnej to: edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej, budowanie świadomego prozdrowotnego społeczeństwa, poznanie i ćwiczenie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie bezpiecznych zachowań uczniów. Dzięki nowoczesnym materiałom uczniowie mogą w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o własne zdrowie. Zeszyty uczniów do programów prozdrowotnych mają interaktywny charakter – zawierają gry, ćwiczenia i quizy. Nauczyciele wychowawcy – wolontariusze PCK prowadzą zajęcia w swoich klasach.

Mirosława Nowakowska SP2
Uczniowie z

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages