Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Prawie metrowy szczupak na zawodach „Gazety Nowomiejskiej”

2017-11-20 13:52:10 (ost. akt: 2017-11-20 13:59:39)
Uczestnicy gazetowych zawodów spinningowych

Uczestnicy gazetowych zawodów spinningowych

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wysoki poziom wód wyrobiska w Nielbarku (gdzie dotąd odbywały się zawody wędkarskie o puchar „Gazety Nowomiejskiej) skłonił organizatorów do przeniesienia spinningowej rywalizacji do Radomna. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło prawie 40 wędkarzy.

Zawody spinningowe po raz pierwszy rozegrano z pokładów łódek. Pomimo niesprzyjającej aury do zawodów zapisało się prawie 40 wędkarzy z powiatów nowomiejskiego, iławskiego i brodnickiego.
Ryby nieskore były do atakowania przynęt, ale trafiło się kilka szczupaków oraz okoni. Był jednak jeden rekordowy, bowiem mierzył 90 centymetrów, a złowił go zwycięzca zawodów — Mirosław Chudziński z Pacółtowa. Drugie miejsce przypadło Romanowi Osickiemu z Bratiana, a trzecie Tomaszowi Lipczyńskiemu z Iławy. Otrzymali oni puchary Gazety Nowomiejskiej oraz upominki redakcyjne i gadżety ufundowane przez nowomiejskie koło PZW.
Tu trzeba wspomnieć, że wszystkie ryby po dokonaniu oceny przez komisję, wracały z powrotem do jeziora.
Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz do ogniska, gdzie piekli wyborne kiełbaski z Gminnej Spółdzielni w Kurzętniku — Masarni w Marzęcicach.
Redakcja dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom zawodów za udział, a szczególnie zarządowi koła PZW, Straży Rybackiej za organizację imprezy. Do zobaczenia za rok...
ul

ZWYCIĘZCA ZAWODÓW O PUCHAR GAZETY NOWOMIEJSKIEJ I JEGO TROFEUM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages