Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Do sądu za błoto na drodze

2017-11-20 11:40:46 (ost. akt: 2017-11-22 14:04:03)

Autor zdjęcia: KPP NML

Wniosek o ukaranie do sądu za zanieczyszczenie drogi Gwiździny - Nowe Miasto.

W ostatnich dniach nowomiejscy policjanci kilkakrotnie podejmowali interwencje w związku z podobnymi sytuacjami. Także wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego, którzy jadąc drogą powiatową w miejscowości Gwiździny zauważyli naniesione na jezdnię duże ilości błota na odcinku ok 100 metrów. Zanieczyszczenie to powodowało bezpośrednie zagrożenie dla uczestników ruchu.

Na miejsce wezwano strażaków, którzy za pomocą strumienia wody zmyli z jezdni zanieczyszczenie. Policjanci wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili właściciela pola, z którego naniesiono błoto na jezdnię. Nie była to pierwsza taka interwencja. Dzień wcześniej ta sama jezdnia na innym odcinku drogi także została zanieczyszczona i wówczas za to wykroczenie policjanci ukarali osobę za nią odpowiedzialną mandatem karnym. Z uwagi na powtarzające się takie sytuacje wobec sprawcy wykroczenia tym razem zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

DBAJMY O PORZĄDEK NA DRODZE:
Zgodnie z kodeksem wykroczeń za zanieczyszczanie drogi, które może powodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienia w ruchu drogowym przewidziana jest kara grzywny do 1500 złotych, kara nagany jak i nakaz uprzątnięcia drogi. Ponadto taryfikator mandatowy przewiduje mandat karny do 200 złotych za takie wykroczenie.


mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kim #2379588 | 83.9.*.* 22 lis 2017 06:58

  Kultura na drodze zależy od kultury użytkowników. Policja olewa problem zabłocenia drogi przez rolników nawet jak go zgłosisz. Temat znany, przerobiony ale nie zarzucam go. Nie mam nic przeciwko rolnikom ale po takich zdarzeniach niech wsiadają do swoich samochodów i jazda po błocie które sami zrobili.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kierowca #2379494 | 94.254.*.* 21 lis 2017 22:06

  Taki sam obrazek na drodze Witki-Sepopol w powiecie bartoszyckim. Wiecznie błoto i syf na drodze

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages