Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Nocka w szkole drugoklasistów z SP2

2017-11-18 19:00:31 (ost. akt: 2017-11-18 19:02:26)
Nocleg w szkole - niezła atrakcja

Nocleg w szkole - niezła atrakcja

Autor zdjęcia: SP 2

10 i 11 listopada 2017 roku uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez panie: Paulinę Kopkowska - Dąbrowską i Małgorzatę Prokop.

Zajęcia „Nocka w szkole” rozpoczęły się 10 listopada 2017 roku o godzinie 16-tej. Drugoklasiści grali w gry planszowe, obejrzeli pokaz zapasów, który przygotował dla nich pan Krzysztof Przybysz i jego zawodnicy, wzięli udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywali lampiony. Dla dzieci został przygotowany Escape Room w bibliotece szkolnej. Uczniowie wcielili się w role detektywów, w zamkniętej bibliotece wyszukiwali ukryte zagadki i je rozwiązywali. Efektem końcowym prac detektywistycznych było odnalezienie klucza i wydostanie się z biblioteki. Wszystkie ukryte zagadki dotyczyły przeczytanych przez dzieci lektur szkolnych.

Podczas pobytu w szkole dzieci zjadły pyszny podwieczorek: gofry i słodkie przekąski, kolację oraz śniadanie. Smaczne posiłki przygotowała dla drugoklasistów mama Miłosza pani Dorota Szreiber. Drugoklasiści wysłuchali bajki „Kraina lodu” w interpretacji pani Małgorzaty Prokop, która wcieliła się w postać Elsy oraz wzięli udział w zajęciach zumby, którą poprowadziła również pani Małgorzata Prokop. Były także zajęcia i zabawy ruchowe w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej. Po pełnym emocji dniu dzieci przygotowały się do noclegu.

W sobotę po śniadaniu drugoklasiści uczestniczyli w pogadance na temat Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci przypomniały symbole narodowe oraz rozmawiały o tym dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości. 11 listopada 2017 roku o godzinie ósmej rodzice odebrali swoje pociechy wraz z ich olbrzymim bagażem wrażeń.

Organizatorki „Nocki w szkole” panie: Paulina Kopkowska-Dąbrowska i Małgorzata Prokop serdecznie dziękują za pomoc i opiekę nad dziećmi paniom: Małgorzacie Józefowicz, Dorocie Szreiber, Alinie Bączek oraz panu Krzysztofowi Przybyszowi za interesujący pokaz zapaśniczy.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages