Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Nasze szkoły z certyfikatem "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

2017-11-17 15:48:17 (ost. akt: 2017-11-17 15:59:04)
Moment wręczania certyfikatów

Moment wręczania certyfikatów

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość, podczas której wyróżniającym się szkołom z województwa warmińsko - mazurskiego wręczono certyfikaty "Szkoła Wierna Dziedzictwu". Otrzymały je szkoły z Gwiździn,Marzęcic i Nowego Grodziczna.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się szczególna uroczystość. Uczczono w jej trakcie odzyskanie niepodległości przez Polskę, uhonorowano zasłużonych w różnych dziedzinach życia kraju mieszkańców województwa oraz wręczono wyróżnionym szkołom województwa warmińsko - mazurskiego certyfikatów: "Szkoła wierna dziedzictwu".

Z długiej listy szkół ubiegających się o certyfikat, najlepsze wybrała specjalna kapituła powołana przez kuratora oświaty. Wśród wyróżnionych znalazły się również placówki z naszego powiatu: Szkoła Podstawowa im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach i Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie. Uroczystego wręczenia certyfikatów dyrektorom szkół dokonał Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki wraz z Wojewodą Arturem Chojeckim.

Ten cenny dokument potwierdza wagę działalności placówek oświatowych na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego w ujęciu krajowym i lokalnym oraz umacnia je na drodze rozwoju opartej na tym dziedzictwie. Wśród wielu elementów działalności szkoły na rzecz zachowania dziedzictwa przeszłości wymienić można szczególnie troskę o znajomość lokalnej historii. Warto kontynuować podejmowane działania i szukać nowych sposobów na obecność dziedzictwa w budowaniu przyszłości tak szkół, jak i społeczności lokalnej.
SP Gwiździny


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. n #2376770 | 77.87.*.* 18 lis 2017 00:41

    Wielkie brawa i uznanie dla pani dyr. ze szkoły w Gwiździnach, to dzięki jej staraniom placówka rozwija się i zajmuje wysokie miejsca w konkursach, a przy tym jest sympatyczną osobą

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages