środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Nie bądź obojętny na los bezdomnych

2017-11-13 10:36:05 (ost. akt: 2017-11-13 10:41:51)
Zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu.

Zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu.

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Nowomiejscy policjanci, jak co roku sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Policjanci informują o zagrożeniach związanych z wychłodzeniem organizmu, jak również o miejscach i instytucjach, w których można uzyskać różnego rodzaju pomoc.

Dni stają się coraz krótsze, a spadek temperatury jest odczuwalny przez wszystkich. W tym okresie znaczne spadki temperatur stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie to dotyczy także osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Osoby te pozostają często bez opieki i odpowiedniej pomocy.

Nowomiejscy policjanci, jak co roku realizują działania skierowane do tych osób. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu policjanci będą ułatwiali im dotarcie do noclegowni, schroniska dla bezdomnych lub do miejsc gdzie otrzymają niezbędną pomoc. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu, gdyż to one są najbardziej narażone na zamarznięcie. Wobec nich będą podejmowane interwencje oraz udzielana niezbędna pomoc.

Dlatego zwracamy się z prośbą o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy, aby przekazywali je do właściwych instytucji, także Policji. Zwróćmy również uwagę na osoby samotne zamieszkujące w naszym otoczeniu, być może są to osoby schorowane, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Pamiętajmy, że często jeden telefon może uratować komuś życie.

PAMIĘTAJMY:

Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer alarmowy 997 lub 112.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych 0 800 165 320 gdzie osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni, punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego woj. warmińsko-mazurskiego


KPP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kate #2373248 | 94.254.*.* 13 lis 2017 11:29

    Proponuję przeznaczyć (przelać) na pomoc bezdomnym np. tę pulę pieniędzy, która zostałaby wyrzucona w błoto, a raczej wystrzelona w powietrze w postaci fajerwerków sylwestrowo-noworocznych. Oprócz bezdomnych ucieszą się także psy i koty, dla których okres ten jest prawdziwym umęczeniem. W tego rodzaju inicjatywach jest pełne poparcie społeczne, gdyż podatnik nie lubi marnotrawienia pieniędzy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages