Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Niepodległościowa akademia w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2017-11-11 17:16:54 (ost. akt: 2017-11-11 14:20:14)
Uczniowie nowomiejskiej "Jedynki" też uczcili odzyskanie niepodległości

Uczniowie nowomiejskiej "Jedynki" też uczcili odzyskanie niepodległości

Autor zdjęcia: SP 1

10 listopada 2017 roku w nowomiejskiej „Jedynce” już od rana czuć było powiew Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe z kotylionami na piersiach uczcili dzień, w którym Polska stała się Niepodległa.

O godzinie 12.00  rozpoczęła się akademia poświęcona Świętu Niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Józef Blank, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Kłosowski, radni miejscy Adam Kłosowski i Mieczysław Kubacki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

Dyrektor Szkoły Jerzy Resicki w kilku słowach, w bardzo przejrzysty sposób, dostępny dla najmłodszych słuchaczy, przedstawił rys historyczny, w którym przekazał najmłodszym, że Polska podlegała innym krajom, że przez długie lata nie było jej na mapie Europy. Zachęcił uczniów do wywieszenia flag oraz do udziału w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, które odbędą się na terenie naszego miasta.

Burmistrz Miasta Józef Blank uświadomił zebranym jak istotna dla każdego kraju jest niepodległość. Podkreślił, iż mamy powody do radości, że żyjemy w wolnym kraju.

Uczniowie klas szóstych wraz z chórem szkolnym zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod tytułem: „ To jest Polska”. Przedstawili trudną drogę naszego kraju do niepodległości oraz współczesne bolączki, które trapią Polaków. O godzinie 11.00 najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w happeningu pod nazwą „Radosna Niepodległość”.
SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages