Ewelina Ziółkowska wicemistrzynią Polski

2017-11-10 14:49:09(ost. akt: 2017-11-10 14:54:22)
Ewelina na drugim miejscu podium w Piotrkowie

Autor zdjęcia: SP 2

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet. Ewelina Ziółkowska zdobyła srebrny medal i została wicemistrzynią Polski.
Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” działający w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim reprezentowała uczennica klasy VI a Ewelina Ziółkowska. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość zawodniczek. 176 młodych zapaśniczek reprezentowało 56 klubów z całej Polski.

Ewelina w zawodach zdobyła srebrny medal i została Wicemistrzynią Polski w Zapasach w Kategorii Wagowej 67 kg. W tej kategorii rywalizowało 17 zawodniczek. Nasza zapaśniczka w pierwszej walce przez położenie na łopatki wygrała z Dagmarą Augustyńską z Czermna Kudowa Zdrój. W drugiej walce również przez położenie na łopatki zwyciężyła z Patrycją Wieczorek z ZKS Górażdże w Gogolinie. W półfinale nie dała żadnych szans Annie Jakubowskiej z LKS Znicz Chęciny i awansowała do finału, w którym musiała uznać wyższość Wiktorii Powałowskiej z Poznania. Efektowne dwa rzuty sprawiły, że Ewelina wygrywała z faworytką turnieju 6:2 i do tytułu mistrzowskiego zabrakło niewiele. Nasza zawodniczka jest najmłodszym rocznikiem w grupie wiekowej młodzika.

Wicemistrzostwo Polski to ogromny sukces Eweliny, na który zapaśniczka zapracowała systematycznością na treningach, pracowitością, determinacją i samozaparciem. Wyjazd na Mistrzostwa Polski został sfinansowany ze środków przyznawanych z dotacji Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży.

Gratulujemy Ewelinie oraz jej trenerowi panu Krzysztofowi Przybyszowi wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów na matach w kraju i poza granicami.

Zarząd Klubu Sportowego „Sokół” serdecznie dziękuje Urzędowi Miejskiemu w Nowym Mieście Lubawskim za dofinansowanie wyjazdu do Piotrkowa Trybunalskiego. Sukcesy naszych sportowców są dowodem na to, że marzenia się spełniają tylko trzeba im pomóc. Jednocześnie zawodnicy i zarząd klubu są dumni, że reprezentują Nowe Miasto Lubawskie na matach całej Polski.