środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Zarzuty dla nowomiejskiego policjanta. W tle sprawa zorganizowanej grupy przestępczej?

2017-11-09 15:37:21 (ost. akt: 2017-11-09 16:04:03)

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Prokurator Andrzej Kukawski z Prokuratury Rejonowej w Toruniu poinformował o zarzutach wobec Artura K., policjanta z nowomiejskiej komendy policji. Dotyczą przekroczenia obowiązków i ujawniania tajemnicy służbowej.

Sprawa rozpoczęła się w grudniu 2015 roku, kiedy Prokuratura Okręgowa w Toruniu rozpoczęła śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej. Według słów Andrzeja Kukawskiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Toruniu jej członkowie zajmowali się organizowaniem gier losowych na automatach bez zezwolenia właściwych organów. Zarzuty stawiane podejrzanym dotyczą kierowania tą grupą, udziałem w niej, organizowaniem gier losowych na automatach bez zezwolenia, wręczania korzyści majątkowych funkcjonariuszom publicznym i ujawniania informacji stanowiących tajemnice służbową.

Według informacji zdobytych przez TVP Bydgoszcz wśród osób, którym postawiono zarzuty jest m. in. czterech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy oraz Artur K., policjant z komendy w Nowym Mieście Lubawskim. Policjantowi z Nowego Miasta postawiono następujące zarzuty:

Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusz publiczny, który ujawnia osobie nieuprawnionej informację stanowiącą tajemnicę służbową lub informację, którą uzyskał w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a której ujawnienie może narazić na szkodę prawnie chroniony interes, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jak dodaje Kukawski, zarzut przedstawiony funkcjonariuszowi Policji Arturowi K. z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim (art. 231 par. 1 kk i art. 266 par. 2 kk) nie pozostaje w związku z organizowaniem gier na automatach losowych.
— Bliższych informacji o treści zarzutu z uwagi na dobro sprawy nie mogę udzielić - ucina prokurator.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy mł. asp. Ludmiłę Mroczkowską, oficera prasowego nowomiejskiej komendy policji. Otrzymaliśmy informację, że nikt nie jest oskarżony, a o wszelkie odpowiedzi należy kierować się do toruńskiej prokuratury. Ta nie udzieliła więcej informacji. Dowiedzieliśmy się jedynie, że na większość dowodów pochodzi z terenu województwa kujawsko - pomorskiego i mazowieckiego.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. WIERCHUSZKA #2376557 | 77.87.*.* 17 lis 2017 17:38

  Degrengolada w zaczęła się 19 lipiec 1999r. chichotem historii !!!!!!!! Panie Błaszczykowski szybciej i pewniej należy kroczyć tą drogą. DOBRA ZMIANA jeszcze tu - nie dotarła :)))

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. NOWOMIESZCZANIN #2371105 | 94.254.*.* 10 lis 2017 11:19

  TAK SAM PRZEŻYŁEM SPRAWY ZWIĄZANE Z POLICJĄ PODPALONO MI SAMOCHÓD SPRAWCÓW NIE WYKRYTO DZIALANIA POLICJI MIZERNE TYLKO BZDURNE USIŁOWANIE SIE DO PRZYZNANIA CZYNÓW KTÓRYCH SIE NIE POPEŁNIŁO DZIAŁANIA DOTYCZYŁY PEWNYCH OSÓB Z KURZETNIKA CZYLI TAK ZWANEJ MAFI KTÓRA JEST DUŻÓ RODZINO I MA SZEROKIE POLE DZIAŁANIA

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kruk #2370924 | 37.47.*.* 10 lis 2017 05:53

  Policjant ? Ni pies ni wydra :(

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. verbum #2370664 | 83.6.*.* 9 lis 2017 17:51

  "Zarzuty wobec policjanta-w tle zorganizowana grupa przestępcza....", ale nie ma to nic wspólnego z automatami do gier. Ach! ta jasność gazetowa!

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. I przez takich #2370647 | 83.6.*.* 9 lis 2017 17:13

   sprzedajnych " funkcjonarjuszy" , którzy sprzyniewierzyli się przysiędze cierpi cała rzesza uczciwych Policjantów, którzy na co dzień narażają swoje życie i zdrowie by nam pomagać. Całe szczęście, że tych sprzedajnych jest promil i są skutecznie eliminowani nie tylko ze służby ale i życia publicznego. A swoją drogą "takie kary" to śmiech na sali i zachęta do łatwego zarobku.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (16)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages