Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

„Czytamy bez granic” w nowomiejskiej szkole "dwójce"

2017-10-29 11:24:57 (ost. akt: 2017-10-29 11:27:02)
Rodzice czytali baśnie przedszkolakom

Rodzice czytali baśnie przedszkolakom

Autor zdjęcia: SP 2

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowany jest program „Czytamy bez granic”.

Cele programu to: rozwijanie wyobraźni u dzieci; rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą; przekazywanie wiedzy o świecie, przyrodzie, środowisku w którym żyjemy; zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności; zacieśnianie więzi międzypokoleniowych poprzez wspólne działania dzieci i dorosłych; wykorzystanie książek do celów terapeutycznych, wspomaganie dzieci niepełnosprawnych. Program skierowany jest do dzieci oddziałów przedszkolnych. W ramach projektu w każdym miesiącu podejmowane będą działania upowszechniające czytelnictwo wśród dzieci.

W ramach programu we wrześniu w grupie 05 „Smerfy” rodzice czytali dzieciom baśnie. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Czapskiemu, który przeczytał baśń „Jack i piraci z Nibylandii”. Rodzicom bardzo spodobał się pomysł głośnego czytania dzieciom i wyrazili chęć aktywnego udziału w programie. W październiku pani Sylwia Ankiewicz przeczytała dzieciom książeczkę z serii „Kajtuś”, której głównym bohaterem jest chłopczyk w wieku przedszkolnym. Pani Karolina Czołba natomiast przeczytała dzieciom książkę pt: „Angry birds”, a pani Anna Różyńska przeczytała „Listonosza Felka”. Ciekawym przedsięwzięciem było wystąpienie pani Karoliny Żywickiej we wszystkich grupach przedszkolnych w roli Czerwonego Kapturka. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały baśni, a także aktywnie brały udział w zajęciach przygotowanych przez panią Karolinę. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści baśni, tańczyli do piosenki oraz pokolorowali obrazek przedstawiający głównych bohaterów. Koordynatorkami programu „Czytamy bez granic” są panie: Karolina Żywicka i Magdalena Grabowska.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages