Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wycieczka uczniów SP 1 do Warszawy

2017-10-25 18:39:14 (ost. akt: 2017-10-25 18:42:52)
Na Starym Mieście w Warszawie

Na Starym Mieście w Warszawie

Autor zdjęcia: SP 1

Grupa uczniów biorących udział w projekcie unijnym WOW „Odkrywanie świata” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. wyjechała na wycieczkę do Warszawy.

Celem tego wyjazdu było samodzielne poznawanie praw przyrody, fizyki jak też doświadczanie nowoczesnej komunikacji językowej w Centrum Nauki Kopernik. W budynku mieszczą się stałe galerie pod nazwami : Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Strefa światła, Wystawa Bzz, Re: generacja – moduł dla młodzieży od 14 roku życia. Zaraz przy wejściu uczestnicy obserwowali gigantyczne wahadło Foucault’a, które dowodzi o ruchu obrotowym Ziemi wokół własnej osi. Na różnych stanowiskach doświadczali między innymi mieszania barw i rozszczepienia światła, odczuwali siłę trzęsienia ziemi, sterowali statkiem podwodnym, zmieniali kierunek trąby powietrznej, odkrywali powietrze, robili dziurę w wodzie, wytwarzali fale, majsterkowali trybami. Badali również siłę krzyku czy czas sprintu lub refleks. Uczniowie wzięli udział w warsztacie „Mnemotechniki”, który pozwala szybciej i efektywniej zapamiętywać. Ciekawość wzbudził mini warsztat „Światłowody”, na którym dowiedzieli się, jak dokonuje się przesył informacji w telefonach i Internecie.

Oczekiwanym miejscem pobytu był Stadion Narodowy. Wybudowano go w latach 2008 – 2011 w miejscu byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Może też pełnić funkcje biurowe, handlowe, hotelowe oraz gastronomiczne. Obiekt może pomieścić na trybunach ponad 58 tys. kibiców. Stadion zawiera kilka poziomów tj. 10 pięter - część znajduje się pod poziomem boiska. Dzieci zwiedziły trasę „Piłkarskie emocje”, na której zobaczyły m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wielkie wrażenie na wszystkich zrobiła szatnia piłkarzy z kompletem koszulek zawodników, centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy”. Widok ogromnych trybun oraz płyty boiska to niezapomniane chwile.

Uczestnicy mieli też chwilę czasu, żeby zobaczyć Zamek Królewski, Stare Miasto i pospacerować po Krakowskim Przedmieściu. Po osiemu godzinach pobytu w Warszawie uczniowie wciąż odczuwali duży niedosyt, ale zbliżał się wieczór i trzeba było wracać do domu. Taką moc atrakcji przygotowali opiekunowie Irena Światkowska, Jarosław Kamiński i Jagoda Kowalska.
SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages