Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Wycieczka uczniów szkoły "Jedynki" do Torunia

2017-10-22 12:05:24 (ost. akt: 2017-10-22 12:07:12)
Dzieci w Toruniu dobrze się bawiły

Dzieci w Toruniu dobrze się bawiły

Autor zdjęcia: SP 1

Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rozwijające matematyczno – przyrodnicze w ramach projektu WOW udała się na wycieczkę do Torunia.

Wyprawa była ciekawym doświadczeniem, wyzwoliła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Na początku dzieci  udały się do planetarium, gdzie obejrzały seans „Cudowna podróż”. W trakcie seansu przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory i związane z nimi greckie mity. Dzieci poznawały Układ Słoneczny przez lądowanie na powierzchni Księżyca i Marsa. Uczniowie oglądali podczas seansu z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznały Słońce jako jedną z gwiazd. Następnie uczniowie odwiedzili salę Geodium - wystawę interaktywną poświęconą Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób dzieci przekonały się, dlaczego mamy cztery pory roku, a  po dniu następuje noc.

Wokół globusa znajdowały się interaktywne urządzenia, dzięki którym uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Na wystawie były również dwa stanowiska z kolekcją skał i minerałów. W czterech narożnikach sali Geodium znajdowały się plastyczne instalacje pokazujące, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta. Dzieci mogły zobaczyć wybuchający wulkan, monumentalny lodowiec z zorzami polarnymi i makietę cywilizacji człowieka. W sali Geodium uczniowie korzystali z następujących stanowisk interaktywnych: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, konwekcja, atmosfera Ziemi, efekt Coriolisa, płyty litosferyczne, lepkość cieczy, cyklon, źródła energii odnawialnej, tornado, spłaszczenie planet, start rakiety, zorza polarna, kolekcja meteorytów.

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Edukacji Młyn Wiedzy. W pracowni kreatywnej przeBUDOWA z elementów systemu klocków według własnych pomysłów tworzyły  budowle i obiekty, zamki, mosty,  tunele i postacie. PrzeŻYCIE to wystawa, na której dzieci w świecie kreatywnej zabawy rozwijały myślenie, ćwiczyły umiejętności manualne czy koordynację psychoruchową. Zajmującym miejscem okazała się również wystawa „Rzeka” , gdzie  doświadczały i wykonywały samodzielnie eksperymenty oraz  obserwowały zjawiska fizyczne.

Dzieciom niezmiernie podobały się wystawy, o czym świadczyła niechęć podczas ich opuszczania. Wzbogacone o nową wiedzę i doświadczenie wróciły  do domu. Swoimi przeżyciami i wiadomościami na pewno podzielą się z  innymi. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska, Jagoda Kowalska, Justyna Wiśniewska i Mirosława Mamińska.
SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages