Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Będzie kolejna inwestycja Grupy Meblowej Szynaka w Nowym Mieście

2017-10-17 18:46:40 (ost. akt: 2017-10-17 18:53:46)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. w Olsztynie odbyły się negocjacje z udziałem Józefa Blanka, burmistrza Nowego Miasta, dotyczące wyłonienia przedsiębiorcy, który będzie prowadził działalność gospodarczą na terenie W-M SSE Podstrefy Nowe Miasto Lubawskie.

W wyniku przeprowadzonych negocjacji ustalono, że działalność gospodarczą na terenie nowomiejskiej podstrefy prowadzić będzie Spółka Mazurskie Meble "Szynaka-Interline" Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Mieście. Przedmiotem działalności spółki jest działalność produkcyjna, handlowa i usługowa w zakresie wyrobów meblowych wytworzonych na terenie podstrefy.

Zarząd W-M SSE S.A. w Olsztynie wydał zezwolenie dla MM Szynaka-Interline
Grzegorz Smoliński, prezes Zarządu W-M SSE S.A. oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg, wiceprezes wydali firmie Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument został wręczony Janowi Borowskiemu – prezesowi zarządu.

Firma planuje rozbudowę zakładu w Nowym Mieście, w wyniku której poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 13 milionów złotych. W ramach inwestycji planowana jest budowa hali produkcyjnej o powierzchni ponad 8000 metrów kwadratowych, stworzenie wydajnych i zautomatyzowanych linii technologicznych oraz wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego.

Przedsięwzięcie będzie zlokalizowane na nieruchomości o powierzchni 1,4660 ha.
Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. jest jednym z sześciu nowoczesnych zakładów produkcyjnych Grupy Meblowej Szynaka. Jest to firma z wyłącznie polskim kapitałem, która dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz skutecznej polityce promocyjnej rozwinęła liczne kontakty handlowe. 
Przedmiotem podstawowej działalności firmy Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. jest produkcja mebli i elementów meblowych. Głównym surowcem używanym w przedsiębiorstwie jest sosna, buk, dąb i orzech. W zakładzie powstają przede wszystkim meble mieszkaniowe (meblościanki, stoły, komody, szafki, sypialnie), jak też elementy do wyposażenia biur, kuchni i sklepów.
Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. produkuje ponad 420 tysięcy sztuk mebli rocznie oraz zatrudnia ponad 500 pracowników. red
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. myślący logicznie #2352893 | 178.42.*.* 17 paź 2017 19:04

    Jeśli czytamy, że nowa spółka przymierza się do "stworzenia wydajnych i zautomatyzowanych linii technologicznych", to oznacza tylko tyle, że wielu miejsc pracy od tego nie przybędzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages