środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Dzień Nauczyciela w SP 1

2017-10-15 11:20:43 (ost. akt: 2017-10-16 15:25:25)
Pracownicy SP 1 w uroczystym dniu

Pracownicy SP 1 w uroczystym dniu

Autor zdjęcia: SP 1

13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

To niezwykłe wydarzenie zgromadziło w sali gimnastycznej placówki wiele osób, wśród których znaleźli się zaproszeni goście – Wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Lilia Karczyńska, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Zbigniew Ewertowski, Radni Miejscy: Andrzej Nadolski, Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki i Adam Straus, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły, emeryci oraz delegacje uczniowskie z klas I-VII.

Okolicznościowe przemówienie Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego wprowadziło wszystkich w nastrój skłaniający do refleksji nad zawodem nauczyciela, nad jego istotą. Dyrektor m. in. uświadomił zebranym, że nauczyciel powinien być dla uczniów drogowskazem i doradcą, który wspiera w trudnych chwilach. Jako osoba, która pracuje z dziećmi powinien dążyć poprzez swoją pracę do uzyskania autorytetu w oczach swoich uczniów. Jest to najlepszą nagrodą, jaka może go spotkać.

Ciepłe słowa do pracowników oświaty skierował Wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski. Podkreślił, że zawód nauczyciela jest trudnym zawodem, szczególnie teraz w dobie komputeryzacji, gdy dzieci nadmiernie korzystają z nowinek technicznych i lepiej czują się w świecie wirtualnym niż rzeczywistym. Złożył nauczycielom serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji z pracy z dziećmi.
Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło złożyła nauczycielom okolicznościowe życzenia i gratulacje.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej aż dziewięcioro nauczycieli z nowomiejskiej „Jedynki” otrzymało medale i wyróżnienia. Uroczystość wręczenia nastąpi 17 października 2017 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Pięcioro pedagogów zostanie odznaczonych medalami Komisji Edukacji Narodowej, a czworo Medalami za Długoletnią Służbę.

12 października 2017 r. w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której troje nauczycieli naszej szkoły odebrało Nagrodę Burmistrza. Sześcioro pracowników szkoły obchodziło jubileusze pracy zawodowej. Nagrody Dyrektora Szkoły za sumienną i rzetelną pracę oraz wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymało siedmioro nauczycieli.

Po części oficjalnej, prowadząca uroczystość, pani Ewelina Niścigorska-Bojarska, zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów, którzy m.in. zaprezentowali scenkę, która w krzywym zwierciadle pokazała realia XXI-wiecznej szkoły. Zespół szkolny „Bemolki” zaprezentował piosenki tematycznie związane z Dniem Nauczyciela. Ciekawą atrakcją był konkurs dla uczniów pod nazwą „Czyj to podpis”?
Część artystyczną przygotowały panie: Magdalena Lemanowska i Zyta Sadowska, oprawę muzyczną konsultowała pani Hanna Szymańska, a dekorację przygotowała pani Wiesława Markowska.

Ewelina Niścigorska-Bojarska SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages