Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Kasztanowa trafiła w ręce mieszkańców

2017-10-11 11:28:32 (ost. akt: 2017-10-11 13:56:09)

W poniedziałek 9 października oficjalnie dokonano odbioru i oddano mieszkańcom do użytku przebudowaną ulicę Kasztanową.

Gościem honorowym spotkania z mieszkańcami w terenie był wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, bowiem projekt pt. "Przebudowa ulicy Kasztanowej na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Lidzbarskiej w Nowym Mieście Lubawskim" uzyskał 50% dofinansowanie z budżetu państwa, za pośrednictwem urzędu wojewódzkiego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W spotkaniu uczestniczył również wykonawca inwestycji Tadeusz Musiał - właściciel firmy MUSA w Targowisku Dolnym, przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja, radni miejscy: Lilia Karczyńska, Zbigniew Ewertowski, Mieczysław Kubacki i Adam Kłosowski, pracownicy merytoryczni Urzędu Miejskiego, funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji oraz mieszkańcy.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Józef Blank podziękował wojewodzie za dofinansowanie przebudowy ulicy Kasztanowej, mieszkańcom za zrozumienie i cierpliwość podczas prac budowlanych, a wykonawcy za terminowość realizacji inwestycji. Inwestycja polegała na przebudowie ulicy Kasztanowej na odcinku o długości ok. 430 mb., tj. od ul. Lidzbarskiej do ul. Akacjowej, w ramach której wykonana została nowa nawierzchnia jezdni z asfaltobetonu o długości 430 mb i szerokości 6 m, nowe chodniki z kostki betonowej o szerokości 1,25-2,20 m o łącznej powierzchni 954 m2 oraz zjazdy na posesje o powierzchni 490 m2.
Zakres inwestycji obejmował również budowę nowej kanalizacji deszczowej o średnicy 200-600 mm i długości 386 mb z rur z tworzywa sztucznego, nowe wpusty do kanalizacji deszczowej (krawężnikowe 24 szt. i uliczne 9 szt.). Przebudowanych zostało 5 skrzyżowań (w zakresie nowa konstrukcji jezdni, zmiany geometrii łuków, dobudowy chodników i nowego systemu odwodnienia), 2 przejścia dla pieszych oraz usunięte zostały kolizje 2 słupów energetycznych w projektowanych chodnikach.

Licznie przybyli na spotkanie mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli oddaną do użytku ulicę Kasztanową i podziękowali burmistrzowi za dotrzymanie słowa.
Spotkanie w terenie było również okazją do przedstawienia przez gospodarza miasta inwestycji zrealizowanych w bieżącym roku oraz planów inwestycyjnych na kolejny rok.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2348329 | 83.6.*.* 11 paź 2017 12:56

    parasole ala misiewicz

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages