Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Pod pocztę ze stoperem w ręku

2017-10-09 10:50:38 (ost. akt: 2017-10-09 10:53:31)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Do redakcji zgłosił się Czytelnik mieszkający na ul. Działyńskich w Nowym Mieście. Przedstawił propozycję usprawnienia ruchu na parkingu wykorzystywanego przez klientów Poczty Polskiej.

— Czy nie można postawić na parkingu na przeciwko poczty znaku zakazu zatrzymywania powyżej 20 minut? W tym momencie samochody stawiają tam pracownicy policji, poczty i okolicznych zakładów pracy. Przy wprowadzeniu ograniczenia klienci zdążyliby załatwić swoje sprawy i zwolnić miejsce kolejnym interesantom. Parking powinien służyć przede wszystkim klientom poczty — mówi mieszkaniec, który postanowił zachować anonimowość.

O możliwość upłynnienia rotacji na rzeczonym parkingu zapytaliśmy Damiana Artuszewskiego, kierownika Referatu Inwestycji i Mienia Komunalnego nowomiejskiego magistratu.
— Można by zastosować w tym miejscu wydłużony zakaz postoju. Powstaje pytanie, czy oznakowanie coś zmieni. Rotacja ju tam jest, tylko ilość klientów powoduje, że miejsca są często zajęte. Ponadto w nieznacznej odległości od placówki poczty znajduje się wiele innych miejsc postojowych i wystarczy zaparkować trochę dalej np. na ul. Tysiąclecia — mówi urzędnik.

Dodatkową przeszkodę w realizacji pomysłu Czytelnika może stanowić rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2003 r., które wyklucza stosowanie pod znakami napisów dotyczących czasu postoju.
— Temat tego parkingu był już kilkukrotnie poruszany w urzędzie. Sprawa wymaga analizy w zakresie możliwości wyegzekwowania przestrzegania oznakowania — dodaje Artuszewski.

Tekst ukazał się w wydaniu "Gazety Nowomiejskiej" z 6 października 2017 roku.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. asia #2347398 | 83.9.*.* 10 paź 2017 09:59

    nie mozna tam postawic znaku poniewaz jak napisane wyzej auta tam stawiaja pracownicy policji co zatem byłoby na ich nie korzyść

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages