Czwartek, 18 kwietnia 2019. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Nasi uczniowie na pielgrzymce w Częstochowie

2017-10-08 11:25:07 (ost. akt: 2017-10-08 11:27:39)
Uczniowie z powiatu nowomiejskiego w Częstochowie

Uczniowie z powiatu nowomiejskiego w Częstochowie

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przebiegała na Jasnej Górze XVII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II. Na wspólną modlitwę, w środę 4 września przybyło ok. 14 tys. uczniów oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów z 350 szkół w Polsce.

Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.  Byli nimi członkowie pocztu sztandarowego: Monika Abram, Marika Kobylska i Dawid Kozłowski - uczniowie z klasy VII wraz z opiekunem Łukaszem Leszczyńskim. W pielgrzymce uczestniczyły także zaprzyjaźnione szkoły noszące imię św. Jana Pawła II - Szkoła Podstawowa w Jamielniku i Łąkorzu.

Po przyjeździe na Jasną Górę uczniowie z nauczycielami zwiedzali klasztor jasnogórski. Pielgrzymka rozpoczęła się już 12 października wieczornym nabożeństwem różańcowym. Następnie wszyscy przybyli uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 na Jasnogórskim Szczycie przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Eucharystię koncelebrowali licznie kapłani. W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej oraz poświęcenie pamiątkowych różańców z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Odczytano także list do Ojca Świętego Franciszka, który obchodził imieniny. Przed Eucharystią została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
SP 1
Uczniowie z powiatu nowomiejskiego w Częstochowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages