Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Apel z okazji Dnia Papieskiego w nowomiejskiej szkole "jedynce"

2017-10-07 11:34:14 (ost. akt: 2017-10-07 11:36:07)
Dzieci podczas występu na apelu

Dzieci podczas występu na apelu

Autor zdjęcia: SP1

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zgromadziła się na uroczystym apelu z okazji Dnia Papieskiego.

Na wstępie Elżbieta Lewandowska - katechetka, powitała dyrekcję szkoły, przewodniczącą Rady Rodziców Annę Moczadło oraz wszystkich zebranych. Następnie przedstawiono przedsięwzięcia realizowane w szkole w ramach obchodów Dnia Papieskiego i zaproszono do obejrzenia apelu, którego tematyka była związana z hasłem tegorocznego XVII Dnia Papieskiego: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Patrona Szkoły Jana Pawła II oraz mogli podjąć refleksję nad myślami Papieża o nadziei. Jest ona istotnym wyznacznikiem życia chrześcijanina.

Treść apelu przeplatały współczesne piosenki papieskie i ewangelizacyjne w wykonaniu Zofii Mączkowskiej z kl. II a, Roksany Kłosowskiej z kl. IV a i Zuzanny Szczepańskiej z kl. V b. Bardzo spodobał się taniec z szarfami w barwach papieskich. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Jerzy Resicki. Apel przygotowali uczniowie kl. III c i III d pod kierunkiem nauczycielek: Elżbiety Lewandowskiej, Marioli Lewalskiej oraz Gizeli Moczadło. Uczniowie obejrzeli także ciekawą prezentację multimedialną o życiu Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Dekoracje wykonała Wiesława Markowska - nauczyciel plastyki.
SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages