Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Niedziela Cittaslow z zapachem pieczonych ziemniaków

2017-09-18 23:24:51 (ost. akt: 2017-09-18 23:28:12)

Autor zdjęcia: Liliana Lisakowska

Niedziele Cittaslow od wielu lat na stałe wpisały w kalendarz jesiennych imprez w Nowym Mieście Lubawskim. Kolejny piknik zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3.

Wszystkim, którzy zdecydowali się przyjść na boisko szkolne przy podstawówce, nie mogli się nudzić. Przygotowano występy artystyczne, zarówno gimnazjalistów, jak i (po raz pierwszy) uczniów podstawówki z klas I i IV.

Z ciekawością goście obejrzeli spektakl z nowomiejskim lwem w roli głównej i tańce szkolnej formacji. Nie zabrakło również pokazów sportowych. Tradycyjnie wokół pachniało grillem i kiszonymi ogórkami, które chętni pałaszowali do pajdy chleba ze smalcem domowej produkcji. Na stołach kusiły ciasta, które nabyć można było po bardzo przystępnych cenach.

Jako, że niedziela połączona było ze Świętem Pieczonego Ziemniaka, rozpalono ognisko, w którego popiele pieczono aromatyczne kartofelki.

Przez boisko, przez trzy godziny trwania imprezy, przewinęło się wielu gości, w tym oficjalnych. Warto dodać, że w organizację Niedzieli Cittaslow zaangażowała się społeczność szkoły, jak i Rada Rodziców. u l

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages