Pięć medali we Włoszakowicach

2017-09-18 14:24:07(ost. akt: 2017-09-18 14:34:55)

Autor zdjęcia: MUKS Olimpia Nowe Miasto i Zamek Expom Kurzętnik

We Włoszakowicach koło Leszna odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule light contact , na które zjechała się polska czołówka dyscypliny.
W walkach wzięło udział 98 zawodników z 26 klubów , a wśród najlepszych kickboxerów z całej Polski nie mogło zabraknąć Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpii Nowe Miasto. Turniej ten był ostatnią szansą, żeby zdobyć zaufanie trenera reprezentacji i otrzymać powołanie na ostatnie zgrupowanie kadry. Zostanie tam wyłoniona ścisła kadra na wyjazd na listopadowe Mistrzostwa Świata które odbędą się w listopadzie w Budapeszcie na Węgrzech.

Podczas mistrzostw ekipy z powiatu nowomiejskiego wywalczyły łącznie 5 medali – 3 złote i 2 brązowe krążki. Brązowe krążki wywalczyli Patryk Jankowski (MUKS Olimpia) i Piotr Kołakowski (Zamek). Złote krążki wywalczyli Wojciech Wiśniewski (Zamek) i Cezary Pleta (MUKS Olimpia). Wiśniewski zdobył jubileuszowy 10 tytuł Mistrza Polski, w tym 7 w formule light contact. W kategorii wiekowej Masters złotym medalistą został Leszek Jobs.