Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Uczniowie SP 2 na otwarciu Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej

2017-09-07 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-06 16:16:19)
Na Stadionie Narodowym w Warszawie

Na Stadionie Narodowym w Warszawie

Autor zdjęcia: Archiwum SP 2

W sierpniu w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim rozpoczęła się realizacja autorskiego programu pani Anny Daniłowicz „Wychowanie przez kulturę fizyczną ku wartościom”.

Wychowanie przez kulturę fizyczną, a wiec sport i turystyka stwarzają niepowtarzalną okazję do kształtowania szacunku dla własnego państwa, emocjonalnego podejścia do symboli narodowych i regionalnych, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu publicznym, sportowym.

Wychowanie w programie „Wychowanie przez kulturę fizyczna ku wartościom" wyraża się miedzy innym w uczestnictwie w różnego rodzaju uroczystościach, imprezach szkolnych, w tym sportowych. Dzięki temu uczniowie przygotowują się do „aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu publicznym”. Sport, wychowanie fizyczne, rekreacja, turystyka to okazja do kształtowania szacunku dla własnego państwa, regionu, miejscowości, szkoły, klubu sportowego itp.

Nie można w tym miejscu zapomnieć o wartości ceremoniału sportowego, obyczajowości i obrzędowości, które tworzą się podczas wręczania medali i dyplomów, zapalenia znicza, wciąganiu flagi, graniu hymnów, prezentacji zawodników, ślubowaniu. Wszystko to powoduje, że sport nabiera blasku i majestatu. Poza tym kontekst narodowy i patriotyczny tworzy symbolika widowiska sportowego, barwy narodowe, nazwy i hasła o wymowie patriotycznej. Ponadto w sporcie obowiązuje wiele zasad podanych w regulaminach, przepisach, ale też jest wiele norm i zwyczajów niepisanych. Często określa się je hasłem „fair - play” co oznacza „ honorowa, zgodna z zasadami, lojalna, uczciwa.”

Program ze względu na szeroki zakres działań niewątpliwie musi być realizowany we współpracy z rodzicami oraz z wszystkimi nauczycielami wychowania fizycznego. Dlatego też dzięki zaangażowaniu rodziców odbył się wyjazd na otwarcie Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szkoła zawsze była otwarta i chętna na współpracę z rodzicami, a wspólne wyjazdy umożliwiają uczestnictwo w ważnym procesie wychowawczym naszych podopiecznych, by wdrażać uczniów do kulturalnego kibicowania oraz przestrzegania norm i zasad społecznych. Pomimo niewielkiej liczby uczestników wyjazd można zaliczyć do udanych i na pewno będą w roku szkolnym ponownie organizowane.

SP 2 Nowe Miasto
Na Stadionie Narodowym w Warszawie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages