Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Rozpoczęcie roku szkolnego w nowomiejskim liceum

2017-09-06 10:40:27 (ost. akt: 2017-09-06 11:13:28)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS im. C.K. Norwida

Kolejny rok szkolny Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w nowym Mieście zainagurowany.

W hali sportowej zainaugurowano nowy - dla nowomiejskiego liceum jubileuszowy - rok szkolny. Tradycyjnie wszystkich przybyłych przywitała dyrektor Barbara Przeradzka - Martko, życząc zarówno nauczycielom, jak i uczniom, by czas pracy i nauki dał wiele satysfakcji wspartej przez realizację spełnianych marzeń. Ciepłe słowa skierowała do obecnych na uroczystości pedagogów i młodzieży starosta Katarzyna Trzaskalska, podkreślając rangę szkoły w powiecie. Zwyczajowe życzenia szkolnej braci złożyli przedstawiciel Rady Rodziców i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Miłym akcentem uroczystości była recytacja wierszy absolwenta liceum - Stanisława Grabowskiego.

Ponadto Bartłomiej Bartkowski wygłosił krótką prelekcję na temat wrześniowych wydarzeń roku 1939, które dotknęły naszą małą ojczyznę i naszych bliskich w równym stopniu co resztę kraju, który znalazł się pod podwójną okupacją.
Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami. Zapewne najbardziej przeżywali je pierwszoklasiści, których nauczyciele i uczniowie serdecznie powitali w murach szkoły.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: zscknorwida

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages