Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

2017-09-01 15:03:37 (ost. akt: 2017-09-01 15:14:22)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Uroczystości upamiętniające tragiczny wybuch II Wojny Światowej odbyły się pod pomnikiem "Ściana Śmierci" pod Nawrą. Padło wiele słów o potrzebie powstrzymania radykalizmu i łatwych ocen, które prowadzą do eskalacji przemocy.

Pomimo ulewnej pogody podczas obchodów zgromadziło się wiele pocztów sztandarowych, harcerzy oraz uczniów. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Mieście i Orkiestra Dęta pod batutą Jarosława Titza, a wartę przy pomniku pełnili harcerze z 16 Nowomiejskiej Drużyny Harcerskiej "Płomienie" i 1 Bratiańskiej Drużyny Harcerskiej "Trzy dęby".

Pod pomnikiem "Ściana śmierci" dłuta Ryszarda Wachowskiego z 1962 r. przedstawiciele instytucji, organizacji społecznych oraz kombatanci złożyli kwiaty. Podczas apelu pamięci wyczytano nazwiska ofiar zbrodniczego reżimu hitlerowskiego. Podczas przemówień dominował apel o rozwagę w życiu społecznym i studzenie jednoznacznych, czarno-białych ocen świata, które prowadzą do spłycenia i tworzenia konfliktów. Więcej o uroczystości w najbliższym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej".

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages