Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Francuski chór Mille Accords wystąpi w Nowym Mieście

2017-08-22 12:25:41 (ost. akt: 2017-08-22 12:32:04)
Wspólny koncert chórów — nowomiejskiego i francuskiego w Arnage

Wspólny koncert chórów — nowomiejskiego i francuskiego w Arnage

Chór Mille Accords z Francji, zaprzyjaźniony z nowomiejskim zespołem Cantamus i wspólnie dadzą koncert w bazylice kolegiackiej. Goście z Francji zaśpiewają również podczas niedzielnej mszy w bazylice kolegiackiej.

Chór Chór Mille Accords w 30-osobowym składzie wraz z osobami towarzyszącymi przyjedzie do Nowego Miasta w czwartek. W piątek 25 sierpnia odbędzie próbę wraz z Cantamusem, a następnie o godzinie 18.30 odbędzie się koncert obu zespołów — nowomiejskiego i gości z Francji w prezbiterium bazyliki kolegiackiej.

Kto nie będzie miał okazji wysłuchać zespołów podczas piątkowego koncertu, może wybrać się do nowomiejskiego kościoła w niedzielę 27 sierpnia. Tam na mszy o godzinie 11.30 zaśpiewa Mille Accords.

Chór Cantamus wraz z dyrygentką Iwona Mrozińską gościł we francuskim Arnage jesienią 2015 roku, natomiast zaprzyjaźniony z Mille Accords powstał 33 lata temu. Początkowo chór tworzyło około 25 osób. Teraz zespół występuje na różnych uroczystościach. Są to zazwyczaj kościoły, domy kultury, sceny teatralne czy domy opieki społecznej.

Repertuar obraca się wokół muzyki klasycznej, kościelnej, musicalowej i komediowej. Chór wykonuje także piosenki popularne z repertuaru powszechnie znanego na świecie. Dyrygentką chóru od września 2013 roku jest młoda, dynamiczna Gwénaëlle Lucas. Zespół spotyka się na próbach raz w tygodniu.
opr ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages