środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Przegląd Piosenki Religijnej w Kurzętniku

2017-07-26 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-25 20:10:17)
Tytuł Osobowości Przeglądu przypadł Scholi „Aniołki” z Jastrzębia

Tytuł Osobowości Przeglądu przypadł Scholi „Aniołki” z Jastrzębia

Autor zdjęcia: GCK Kurzętnik

W Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się VI Przegląd Piosenki Religijnej. Uczestnicy i widownia dopisała.

Impreza nie miała charakteru konkursu, więc nie przyznawano miejsc. Było jednak jury — Anna Weisgerber i Sylwia Lewicka — mieszkanki Kurzętnika. Właśnie te panie bacznie przysłuchiwały się występom, by wyłonić Osobowość Przeglądu.

Spotkanie rozpoczął zespół „Anibabki”, który zaprezentował pieśni maryjne. Szefową grupy jest Anna Lewicka, która również poprowadziła imprezę.

Wśród licznej publiczności zasiedli również Wojciech Dereszewski — wójt gminy Kurzętnik, Zbigniew Lewicki — przewodniczący Rady Gminy Kurzętnik oraz Roman Lewicki — dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku.

Podczas przeglądu zaprezentowało się 28 solistów i 4 zespoły. Uczestnicy reprezentowali wiele miejscowości, głównie z powiatów: brodnickiego, iławskiego i nowomiejskiego. Młodzi wykonawcy prezentowali wysoki poziom artystyczny, a tytuł Osobowości Przeglądu przypadł Scholi „Aniołki” z Jastrzębia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki — anioły. Organizatorzy zaprosili na podobną imprezę za rok.

Przegląd był jedną z imprez odbywających się w ramach Dni Gminy Kurzętnik i firmy Expom oraz Dni Drwęcy. W tym samym dniu był odpust w kurzętnickiej parafii pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny, a swoją grą uatrakcyjniła mszę odpustową Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika pod kierunkiem Mariusza Brzezickiego.

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages