Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Procesja wiernych z Monstrancją Fatimską

2017-07-04 18:57:16 (ost. akt: 2017-07-04 19:02:56)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Miniona niedziela była w Nowym Mieście dniem odpustu św Tomasza. Kulminacyjnym momentem uroczystości była suma odpustowa i procesja różańcowa wokół nowomiejskiego rynku.

Szczególnego wymiaru tegorocznemu odpustowi nadała obecność w nowomiejskiej parafii Monstrancji Fatimskiej, którą adorowali parafianie i goście przybyli do Nowego Miasta. Przypomnijmy, że monstrancja jest darem przygotowanym przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia. Została wykonana przez firmę z Gdańska.

Przedstawia Maryję, u której stóp znajduje się księżyc. Jest w niego wtopiona autentyczna grudka skały z księżyca oraz 12 meteorytów. Każdy z tych dodatkowych elementów posiada certyfikat NASA. W centrum (w sercu Niewiasty Eucharystii) znajduje się miejsce, w którym jest umieszczany Najświętszy Sakrament.

Monstrancja Fatimska ruszyła w Pielgrzymkę Pokoju przez polskie miasta, by we wrześniu 2017 roku wyruszyć z polskimi pielgrzymami do Fatimy. W swoim pielgrzymowaniu trafiła do Nowego Miasta (jedynej parafii w Diecezji Toruńskiej).

Przy okazji modlitwy nowomiejscy parafianie będą mogli też wesprzeć finansowo hospicjum dla dzieci w Wilnie, jedyną taką placówkę na Litwie.

Końcowym akcentem pobytu monstrancji w Nowym Mieście był jej udział w procesji różańcowej wokół nowomiejskiego rynku. W tym religijnym wydarzeniu wzięło udział wielu parafian, duchowni oraz biskup Józef Szamocki z Torunia. ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages