Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

W drodze do Fatimy monstrancja odwiedziła Nowe Miasto

2017-07-01 11:41:47 (ost. akt: 2017-07-01 14:07:18)
Wierni adorują monstrancję w nowomiejskiej bazylice kolegiackiej — nabożeństwo dla chorych

Wierni adorują monstrancję w nowomiejskiej bazylice kolegiackiej — nabożeństwo dla chorych

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Od piątku, 30 czerwca, do 2 lipca (niedziela) w nowomiejskiej parafii gości Monstrancja Fatimska. To wotum Polaków dla Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie z okazji 100-lecia fatimskich objawień.

Monstrancja to dar przygotowany przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia. Została wykonana przez firmę z Gdańska.

Przedstawia Maryję — Niewiastę obleczoną w słońce, u której stóp znajduje się księżyc. Jest w niego wtopiona autentyczna grudka ziemi z księżyca oraz 12 meteorytów. W centrum (w sercu Niewiasty Eucharystii) znajduje się miejsce, w którym jest umieszczany Najświętszy Sakrament.

Za zgodą Konferencji Episkopatu Polski Monstrancja Fatimska
ruszyła w Pielgrzymkę Pokoju przez polskie miasta, by we wrześniu 2017 roku wyruszyć z polskimi pielgrzymami do Fatimy. Monstrancja była już m. in. na Jasnej Górze, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach czy w Zakopanem na Krzeptówkach. Teraz trafi do Nowego Miasta (jedynej parafii w Diecezji Toruńskiej). Przy okazji modlitwy nowomiejscy parafianie będą mogli też wesprzeć finansowo hospicjum dla dzieci w Wilnie, jedyną taką placówkę na Litwie.

W sobotę, po mszy św. o godz. 8, i nabożeństwie dla chorych monstrancję wystawiono w kaplicy Działyńskich na całodzienną adorację. Po mszy św. o godz. 18 zaplanowano różaniec oraz całonocną adorację.

Procesja wokół rynku
W niedzielę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po porannej mszy św. i modlitwa różańcowa. Po mszy św. o godz. 18 nastąpi procesja eucharystyczna wokół rynku Nowego Miasta wraz z modlitwą różańcową (organizatorzy proszą, by zabrać dzwoneczki).
Grażyna Jonowska

ODPUST ŚWIĘTEGO TOMASZA
W najbliższą niedzielę, 2 lipca, w nowomiejskiej parafii odbędzie się odpust ku czci św. Tomasza Apostoła. Suma odpustowa zostanie odprawiona pod przewodnictwem biskupa Józefa Szamockiego o godz. 18. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół rynku wraz z modlitwą różańcową.


Monstrancja z Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Działyńskich

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages