Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zakończenie roku szkolnego w nowomiejskiej Szkole Muzycznej

2017-06-30 14:37:56 (ost. akt: 2017-06-30 15:45:15)
Uczniowie wystąpili na zakończenie roku szkolnego

Uczniowie wystąpili na zakończenie roku szkolnego

Autor zdjęcia: SM

Dopiero dziś nadeszła do nas informacja o zakończeniu roku szkolnego w Szkole Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim, które odbyło się 23 czerwca. Przedstawiamy ją poniżej.

23 czerwca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Muzycznej I Stopnia.

W gali wzięli udział: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał Burmistrz Miasta pan Józef Blank, który pogratulował dyrekcji, nauczycielom i uczniom licznych sukcesów w konkursach. Podziękował za pracę i zaangażowanie oraz udział w miejskich uroczystościach. Jednocześnie podkreślił wysoki poziom artystyczny uczniów. Ksiądz Kanonik udzielił błogosławieństwa zgromadzonym oraz wspomniał o ważnej roli muzyki w życiu codziennym.

W dalszej części uroczystości nastąpiło pożegnanie tegorocznych absolwentów. W tym roku mury szkoły muzycznej opuściło trzynaścioro uczniów: Wiktoria Ankowska z klasy skrzypiec, Julia Czynsz, Izabela Kamińska z klasy saksofonu, Kalina Grubalska, Matylda Łątkowska, Natalia Masłowska, Karolina Morenc z klasy fortepianu, Monika Guzowska z klasy gitary, Kacper Kłosowski z klasy trąbki, Szymon Lenga, Maksymilian Rudnicki z klasy akordeonu, Katarzyna Polak z klasy fletu i Anna Witos z klasy klarnetu.

Czworo absolwentów otrzymało pamiątkowe statuetki od Dyrektora Zespołu Szkól za wybitne osiągnięcia w nauce i godne reprezentowanie jej w konkursach, przesłuchaniach i koncertach. Wyróżnieni to: Natalia Masłowska, Monika Guzowska, Kalina Grubalska i Szymon Lenga.

Miłą informacją dla społeczności szkolnej była wiadomość o dostaniu się Natalii Masłowskiej do Szkoły Muzycznej II Stopnia w Toruniu. Gratulujemy Natalii i życzymy sukcesów w dalszym muzycznym kształceniu.

Następnie nagrodzono uczniów, którzy z egzaminu instrumentu głównego otrzymali ocenę bardzo dobrą i średnia ocen wynosiła 4,75 i więcej. Ci uczniowie otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrody książkowe z klasy fortepianu otrzymali: Maja Aranowska, Wiktoria Deredas, Kajetan Golder, Nikodem Golder, Anna Grabowska, Olga Jabłońska, Marika Masłowska, Maja Rydel, Anna Samulewicz, Aleksandra Tasarz, Laura Truszczyńska, z klasy fletu: Julia Czyżewska, Adrianna Pasińska, Eliza Wyrzykowska, Małgorzata Zielińska, z klasy klarnetu: Tobiasz Deredas, Wiktoria Modrzewska, z klasy saksofonu: Patryk Domżalski, z klasy trąbki: Dawid Markuszewski, Wojciech Wajc, z klasy perkusji: Tymoteusz Grzybiński, z klasy gitary: Aleksandra Kłosowska, Piotr Osmański, Jonasz Pawłowski, z klasy akordeonu: Patryk Kreński, z klasy wiolonczeli: Zuzanna Łątkowska, Katarzyna Osmańska, z klasy skrzypiec: Maja Ossowska.

Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski podziękował Przewodniczącej Rady Rodziców pani Elwirze Łątkowskiej za wspaniałą, zaangażowaną współpracę, pomoc i wsparcie Rady Rodziców w działaniach i wydarzeniach szkoły. Absolwenci podziękowali swoim pedagogom pięknymi słowami pełnymi wdzięczności i wiązankami kwiatów. Ta wzruszająca chwila wycisnęła łzy uczniom i pedagogom.

Uroczystość zakończyła muzyczna niespodzianka – piosenka o życiu szkoły, którą napisali i zaprezentowali tegoroczni absolwenci. Dyrektor Zespołu Szkół podziękował wszystkim za bardzo pracowity i pełen sukcesów rok, który oficjalnie zakończył, życząc wakacyjnego słońca i udanego wypoczynku.

zspim


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages