Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Z wizytą nad Morzem Północnym

2017-06-27 14:14:14 (ost. akt: 2017-06-27 15:21:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Kremski

Trwa wymiana Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu nowomiejskiego oraz niemieckiego powiatu Oldenburg. Młodzi ludzie spotkali się w miejscowości Mentzhausen w gminie Jade nad Morzem Północnym.

Polska grupa liczy 40 uczestników MDP: 26 dziewcząt i 14 chłopców, 8 opiekunów i tłumaczkę. Uczestnicy reprezentują wszystkie gminy powiatu nowomiejskiego. Komendantem polskiej grupy jest druh Edmund Bartycha. Dla młodzieży jest to pierwsza wizyta w tym regionie Wesermarsch, ale są tu również osoby pamiętające ubiegłoroczny wspólny obóz w Hartowcu. Gośćmi opiekuje się m.in. Diane Febert, którą gościliśmy na łamach „Gazety Nowomiejskiej” jesienią ubiegłego roku. Kierownikiem obozu jest Werner Mietzon, komendant Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Uczestnicy są już po nocnym biegu na orientację, “żywych piłkarzykach” czy zabawie “A Laufen”. Rywalizacja polega na marszu dużej drewnianej litery “A”, którą kieruje jeden zawodnik, a czterech innych asekuruje go linami, by nie upadł. Musi w ten sposób przejść 20 metrów nie dotykając ziemi. Uczestnicy wyjazdu dają znać, że są w doskonałych humorach i pozdrawiają wszystkich czytelników “Gazety Nowomiejskiej”.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages