Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wianki nurtem Drwęcy popłynęły do morza...

2017-06-24 14:18:45 (ost. akt: 2017-06-24 14:25:25)
Dzieci z dużym zaangażowaniem uplatały wianki, które później popłynęły Drwęcą

Dzieci z dużym zaangażowaniem uplatały wianki, które później popłynęły Drwęcą

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Okolice Drwęcy są doskonałym miejscem do organizowania tradycyjnej Nocy Świętojańskiej. Taka impreza odbyła się na skwerze przy głównym parkingu nad Drwęcą.

Wprowadzeniem w klimat Nocy Kupały były koncerty zespołów śpiewaczych w repertuarze ludowo-biesiadnym. W plenerze zaśpiewały Anibabki z Kurzętnika, Sami Swoi z Tylic, Rakowianki z Rakowic i chór Harmonia z Nowego Miasta.

Krótkie koncerty publiczność nagrodziła oklaskami, a burmistrz miasta — Józef Blank dyplomami w upominkami. Miejskie Centrum Kultury, organizator imprezy przygotowało dla dzieci szereg atrakcji z nagrodami. Wielu najmłodszych wraz z opiekunami uwiło na miejscy wianki z polnych kwiatów, które też popłynęły nurtem Drwęcy.

Jednak wszyscy oczekiwali na moment puszczenia wianków, które wcześniej oceniło jury. W tym roku „królową wianków” została nie jedna osoba, a zespół Sami Swoi z Tylic. Była też nagroda „Gazety Nowomiejskiej”, którą otrzymała Julia Lubczyńska z Nowego Miasta. Kto zdobył kolejne miejsca i upominki, znajdziemy w reportażu na łamach „GN” w przyszły piątek.

Końcowym akcentem była zabawa na trawiastym parkiecie, którą trzeba było przenieść od wnętrza Zajazdu przez ulewny deszcz. Patronem medialnym imprezy była „Gazeta Nowomiejska”. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages