Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Strażak w Przedszkolu Miejskim

2017-06-20 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-19 19:28:58)
Dzieci mogły przymierzyć strażacki hełm

Dzieci mogły przymierzyć strażacki hełm

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

14 czerwca 2017 roku dzieci z Przedszkola Miejskiego odwiedził oficer nowomiejskiej Państwowej Straży Pożarnej Zbigniew Kremski.

Gość w prosty i ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę  pracy strażaka, równocześnie prezentując jego strój i podręczny sprzęt.  W czasie prelekcji dzieci zostały  zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru i innych niebezpiecznych zdarzeń.  Przypomniano i utrwalono również numery alarmowe. 
Na spotkaniu zaprezentowano historyjkę obrazkową "Mały strażak dobrze wie - pożar trudno gasi się", instruktażowy film animowany "Jak wezwać pomoc" oraz  zagadki obrazkowe. Dzieci spontanicznie i z zaangażowaniem reagowały na prezentowane materiały. Wizyta pogłębiła i utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej oraz pozytywnie wpłynęła na kształtowanie ufnego stosunku do służb mundurowych. 
Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages