Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Wycieczka Grzmięca – Bachotek uczniów SP 2

2017-06-19 17:33:08 (ost. akt: 2017-06-19 17:35:15)
Na pamiątkowej fotografii z wycieczki

Na pamiątkowej fotografii z wycieczki

Autor zdjęcia: SP 2

W ramach projektu WOW 8 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w zajęciach rozwijających z przyrody.

Wraz z opiekunkami – paniami: Magdaleną Grabowską i Aliną Bączek udali się na wycieczkę do Grzmięcy i Bachotka. W siedzibie Brodnickiego Parku Krajobrazowego uczniowie wysłuchali prelekcji na temat roślin i zwierząt, które można spotkać w parku. Na ścieżce edukacyjnej uczniowie wypełniali karty pracy „Nory bobrowe” i „Gniazdo perkoza”, rozpoznawali rośliny, podziwiali pomnik – dwa dęby „Adam i Ewa”. Odwiedzili również zespół gospodarki rybacko-wędkarskiej Polskiego Związku Wędkarskiego. W gospodarstwie hodowany jest jesiotr kanadyjski. Materiał genetyczny jesiotra hodowlanego jest najbardziej zbliżony do wymarłego w latach sześćdziesiątych jesiotra bałtyckiego. W Grzmięcy uczniowie poznali historię wędkarstwa. Z kolei w Bachotku uczestniczyli w warsztatach „Akademia Młodego Trapera” oraz poznali organizmy żyjące w strefie przybrzeżnej jeziora. Poznali także rośliny jadalne i trujące. Jednym z zadań było zebranie opału na ognisko i samodzielne rozpalenie jego przy pomocy krzesiwa. Na rozpalonym ogniu gotowali zupę pokrzywową, a także przygotowywali mączne kluski.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages