Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Wycieczka klas I- III SP 1 do Olsztyna

2017-06-11 11:17:11 (ost. akt: 2017-06-11 11:19:16)
pamiątkowe zdjęcie z Olsztyna

pamiątkowe zdjęcie z Olsztyna

Autor zdjęcia: SP 1

6 czerwca grupa uczniów z klas I – III ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. uczęszczających na zajęcia rozwijające matematyczno – przyrodnicze w ramach unijnego projektu WOW udała się na wycieczkę do Olsztyna.

Pierwsze kroki uczniowie skierowali do Muzeum Przyrody. Dzieci obejrzały wystawę pt: „Zwierzęta Warmii i Mazur”. Obok pospolitych zwierząt zobaczyły rzadko występujące w Polsce, a także ginące i zagrożone wyginięciem. Wszyscy podziwiali wiele gatunków zwierząt od żubra po niewielkich rozmiarów owady. Wystawę uzupełniały barwne fotogramy prezentujące różne typy siedlisk, w których występują prezentowane zwierzęta. Uczestnicy wycieczki mogli też zobaczyć zwierzęta afrykańskiej sawanny. Wśród eksponatów zwierząt pokazane były między innymi antylopa gnu, struś afrykański, hiena pręgowana, guziec. Następnie dzieci udały się do planetarium, gdzie najpierw obejrzały seans „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Uczniowie w prosty i zabawny sposób dowiedzieli się, dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać; jak zmieniają się pory roku. Przedstawione zostały zjawiska atmosferyczne, które można zaobserwować codziennie. Dowiedzieli się też, jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. W dalszej części pobytu w planetarium uczniowie uczestniczyli w warsztatach, gdzie sami mogli wykonywać doświadczenia z zakresu astrofizyki na miarę dziecięcych możliwości. Edukacyjny pobyt w Olsztynie zakończono zwiedzeniem Obserwatorium Astronomicznego. Dzieci zadowolone i wzbogacone w nową wiedzę oraz doświadczenia wróciły do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Marzenna Rykaczewska, Małgorzata Gołębiewska, Justyna Wiśniewska i Jagoda Kowalska.
SP 1
pamiątkowe zdjęcie z Olsztyna

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages