Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Uczniowie szkoły "jedynki" w Gdyni

2017-06-10 13:18:58 (ost. akt: 2017-06-10 13:23:45)

2 czerwca 2017 roku 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. z projektu WOW z grup przyrodniczych „Odkrywanie świata” było w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni.

To jedno z miejsc , gdzie odkrywcy – amatorzy na własną rękę przeprowadzają różnego rodzaju doświadczenia, by zrozumieć zjawiska występujące w przyrodzie. Interaktywna wystawa jednocześnie bawi i uczy. To miejsce, które u każdego wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość i głód wiedzy. Młodzi przyrodnicy prowadzili doświadczenia na następujących wystawach tematycznych:
1.HYDROŚWIAT – tam uczniowie konstruowali i wprowadzali w ruch skomplikowane mechanizmy, poznali działanie śluz, tam i śruby Archimedesa. Stworzyli wir wodny i obserwowali zjawisko powstawania podwodnych fal. 2.AKCJA-CZŁOWIEK – ta część wystawy pogłębiła znajomość funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dzieci utrwaliły wiedzę z zakresu budowy ludzkiego ciała, funkcjonowania ludzkich zmysłów.
3.NIEWIDOCZNE SIŁY – pokazały świat fizyki bez wzorów i wykresów. Można było miedzy innymi zagotować wodę bez podgrzewania i słuchać muzyki z zatkanymi uszami. 4.DRZEWO ŻYCIA – pokazało spójność, piękno i fascynujące rozwiązania przyrody. Można było poczuć trzęsienie Ziemi czy zmierzyć się w wyścigach ze zwierzętami. Porcją pozytywnej energii w Centrum Eksperymentu okazała się lekcja warsztatowa pt. „Witaminowy koktajl”. Uczniowie bez większego problemu określali, jakie korzyści wypływają ze spożywania odpowiedniej ilości witamin oraz co traci organizm, gdy jest ich niedobór. Bezbłędnie rozpoznawali najbogatsze w składniki odżywcze owoce i warzywa. Kolejnym punktem pobytu w Gdyni była wizyta w Muzeum Oceanograficznym, która pozwoliła odkryć tajemnice podwodnego świata. Na początku uczniowie w sali kinowo-konferencyjnej wysłuchali i obejrzeli prezentację „Flora i fauna Bałtyku”, a następnie wzięli udział w warsztatach w sali laboratoryjnej. Rozwiązując kolejne zadania przy pomocy mikroskopów utrwalali wcześniej poznaną wiedzę. Później był czas na to, aby poznać ponad tysiąc okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z różnych rejonów świata np. z Afryki, Ameryki Północnej czy Australii. W Sali Mokrej uczniowie dotykali ryb, a na wystawach uczyli się o życiu w morzach i oceanach. Akwarium Gdyńskie to jedna z największych placówek tego typu w kraju, posiadająca najdłuższe tradycje związane ze zbiorem i ekspozycją wodnej fauny i flory. Dzięki przynależności do struktur Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni Akwarium prezentuje najciekawsze okazy hodowane w sztucznych warunkach. Wszyscy uczestnicy wycieczki doznali niezapomnianych wrażeń i świetnie się bawili. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Irena Światkowska, Lucyna Ben Nasr i Zyta Sadowska.
SP 1
Uczniowie w Gdyni

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages