Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Złote Runo” dla Nowego Miasta

2017-06-09 13:07:46 (ost. akt: 2017-06-09 13:09:48)

Autor zdjęcia: nadesłane

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank uczestniczył w Forum Samorządowym Warmii i Mazur zorganizowanym przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Forum, które odbyło się z okazji 27-lecia wprowadzenia reformy samorządowej, poświęcone było roli demokracji w kształtowaniu samorządu terytorialnego oraz budowaniu wspólnot małych ojczyzn. Poprzedziły go obrady Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podczas którego radni przyjęli Kartę Samorządności, dokument uznający reformę samorządową za jedną z najbardziej udanych w Polsce. Jednocześnie sygnatariusze Karty wyrażają zaniepokojenie wprowadzaniem zmian prawnych bez konsultacji ze stroną samorządową.


W przemówieniu inauguracyjnym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego za sukces samorządów uznał zdolność do konsolidacji potencjału wielu osób i instytucji. W ocenie Marszałka to właśnie samorząd promuje współpracę, integruje środowiska, sprzyja rozmawianiu, słuchaniu, szukaniu rozwiązań korzystnych dla wszystkich zaangażowanych stron. Główny wykład podczas Forum wygłosił znakomity prawnik i twórca wielu reform, w tym dotyczących administracji publicznej profesor Hubert Izdebski.

Zwieńczeniem Forum było wręczenie nagród Marszałka „Złote Runo” dla najbardziej proinwestycyjnego budżetu jednostek samorządu terytorialnego. Podstawą do wyróżnienia było przeliczenie wydatków majątkowych na jednego mieszkańca. Laureatów wyłoniono w czterech kategoriach: miasta, miasta i gminy, gminy oraz powiaty.

W kategorii miast Nowe Miasto Lubawskie zdobyło III miejsce pod względem wydatków majątkowych na jednego mieszkańca. Wśród laureatów była również Gmina Wiejska Nowe Miasto Lubawskie i Powiat Nowomiejski. redCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages