Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Dzień Dziecka na sportowo w SP 1

2017-06-04 10:44:35 (ost. akt: 2017-06-04 10:47:48)
Uczestnicy spotkania na wspólnej fotografii

Uczestnicy spotkania na wspólnej fotografii

Autor zdjęcia: SP 1

Podczas obchodów Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. grupa lekkoatletów prowadzona przez instruktora La Zbigniewa Gołębiewskiego przeprowadziła dla uczniów kl. II i III szkół podstawowych z miasta Event lekkoatletyczny.

W zabawie,  która odbyła się na nowo wybudowanym boisku szkolnym  brało udział  134 uczniów (68 dziewczynek i 66 chłopców). Młodzi zawodnicy uczestniczyli w wyścigach na torze przeszkód oraz próbowali swych sił podczas konkurencji indywidualnych: rzuty do celu rakietą (oszczep piankowy), skokami w workach, rzutami piłką lekarską na odległość z klęku, skokami przez skakankę, rzutami woreczkami do celu. Jednak najbardziej podobała się im zabawa skocznościowa „Szczur”, gdzie musieli przeskakiwać nad przesuwaną liną. Wszystkie konkurencje sędziowały młode zawodniczki, które trenują lekkoatletykę w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego. Pomimo złych warunków pogodowych wszystkie dzieci były zadowolone. Na zakończenie eventu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsi z każdej konkurencji indywidualnej medal.

Dla uczniów z klas: I a, I b, II c i II d  Dzień Dziecka też upłynął  pod znakiem sportu. Pod okiem swoich nauczycielek brali udział w wielu konkurencjach, zabawach i grach zespołowych. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i wzorowo wykonywali przygotowane zadania. Gra zespołowa z wykorzystaniem piłki zmusiła zawodników do szybkiego reagowania i podejmowania błyskawicznej decyzji. Bieg  z jajkiem na talerzu, slalom,  prowadzenie piłki przy nodze i sadzenie ziemniaków to  konkurencje, które cieszyły się dużym powodzeniem.   Wśród startujących nie było przegranych. Wszyscy bawili się wspaniale  i nikt się nie nudził. Po dawce sportu dzieci wróciły do szkoły, gdzie wychowawcy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Dzieci oglądały filmy, słuchały bajek, a niektórzy wybrali się na piknik. Dla wszystkich Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek.
SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages