Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Prawdziwa gratka dla miłośników militariów i historii wojskowości w Ostródzie

2017-06-03 13:44:53 (ost. akt: 2017-06-03 13:54:31)
Nowomiejskie gimnazjalistki były zainteresowane bronią pancerną...

Nowomiejskie gimnazjalistki były zainteresowane bronią pancerną...

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Sobota jest przedostatnim dniem targów proobronnych Pro Defense 2017, które odbywają się w Ostródzie. Dotychczas wystawę w Expo Mazury odwiedziło wielu nowomieszczan, a szczególnie uczniów ze szkół z terenu całego powiatu.

Miłośnicy militariów na imprezie mogą zobaczyć najnowszy polski sprzęt wojskowy, a szczególnie zorganizowaną w tym roku ścieżkę edukacyjno-historyczną.
Jednak głównymi adresatami, którym dedykowana jest ekspozycja są stowarzyszenia paramilitarne, organizacje proobronne i klasy mundurowe.

Targi w swej formule wystawienniczej są okazją do prezentacji sprzętu i wyposażenia odpowiadającego najwyższym standardom w ramach zwalczania zagrożeń, zapobiegania ich skutkom i niesienia pomocy ofiarom.

Wystawcami na Pro Defense są producenci specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, logistycznego, komunikacyjnego, ratowniczego i bezpieczeństwa osobistego, a także innych produktów i usług niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obrony cywilnej.

Ważnym elementem targów proobronnych był największy i najważniejszy Centralny Zlot Klas Mundurowych. Nowością na tegorocznej edycji targów jest Ścieżka Historyczno-Edukacyjna przeznaczona dla wszystkich odwiedzających targi Pro Defense 2017 bez względu na wiek.

Targi w sobotę czynne będą do godziny 18, natomiast w niedzielę ekspozycja czynna będzie od godziny 10 do 18. Wstęp wolny.

Warto nadmienić, że około południa w najbliższą niedzielę nad nowomiejskim rynkiem powinien pojawić się jeden ze śmigłowców — szturmowo-ratowniczy „Głuszec”, który był eksponowany w Ostródzie. Załoga na pokładzie maszyny będzie wracać do swojej bazy pod Inowrocławiem.
red

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages