Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Burmistrz podpisał umowę o dofinansowanie inwestycji

2017-06-01 11:04:58 (ost. akt: 2017-06-01 16:06:16)
Ulica Kasztanowa doczeka się gruntownego remontu

Ulica Kasztanowa doczeka się gruntownego remontu

Autor zdjęcia: Grzegorz Morawski

W środę 31 maja burmistrz Józef Blank wraz ze skarbnikiem Wiolettą Chętnicką podpisali z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim umowę o dofinansowanie przebudowy  ulicy Kasztanowej w Nowym Mieście Lubawskim.

Projekt pt. "Przebudowa ulicy Kasztanowej na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Lidzbarskiej w Nowym Mieście Lubawskim" uzyskał 50% dotację w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja polega na przebudowie ulicy Kasztanowej na odcinku o długości ok. 430 mb., tj. od ul. Lidzbarskiej do ul. Akacjowej.

W ramach realizacji inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni z asfaltobetonu o długości 430 mb i szerokości 6 m, nowe chodniki z kostki betonowej o szerokości 1,25-2,20 m o łącznej powierzchni 954 m2 oraz zjazdy na posesje o powierzchni 490 m2. Zakres inwestycji obejmuje budowę nowej kanalizacji deszczowej o średnicy 200-600 mm i długości 386 mb z rur z tworzywa sztucznego, nowe wpusty do kanalizacji deszczowej (krawężnikowe 24 szt. i uliczne 9 szt.). Przebudowanych zostanie 5 skrzyżowań (w zakresie nowa konstrukcji jezdni, zmiany geometrii łuków, dobudowy chodników i nowego systemu odwodnienia), 2 przejścia dla pieszych oraz usunięte zostaną kolizje 2 słupów energetycznych w projektowanych chodnikach.

Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie równa nawierzchnia jezdni o wyższej nośności, co wpłynie na zwiększenie przepustowości przedmiotowych dróg, a tym samym znaczny wzrost ich znaczenia w lokalnym układzie komunikacyjnym. Koszt przebudowy ulicy Kasztanowej na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Lidzbarskiej wynosi 1.197.977,20 złotych.

Zgodnie z wcześniej otrzymaną promesą możliwe było wcześniejsze wyłonienie wykonawcy robót i rozpoczęcie realizacji inwestycji, której zakończenie w umowie z wykonawcą określono na 15 września 2017 roku.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. waldi #2257399 | 188.146.*.* 1 cze 2017 11:22

    brawo panie burmistrzu dzięki panu mieszkańcy w końcu doczekają się nowych chodników i dróg gdzie czekali na to wiele lat

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages