Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Uczniowie SP2 na szlaku Kopernika

2017-06-01 12:00:00 (ost. akt: 2017-05-31 19:38:29)
Pamiątkowe zdjęcia w katedrze

Pamiątkowe zdjęcia w katedrze

Autor zdjęcia: SP 2

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Fromborka.

24 maja 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczący w projekcie WOW „Chcę zostać człowiekiem sukcesu – zajęcia rozwijające z matematyki” wraz ze swoimi nauczycielami – paniami: Renatą Szwarc, Małgorzatą Potomską i Edytą Rogozińską udali się szlakiem Kopernika do Fromborka. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o wielkim polskim uczonym nie tylko jako matematyku czy astronomie, ale również jako człowieku, Polaku. Dzień 24 maja to rocznica śmierci uczonego, toteż uczniowie zaczęli wycieczkę od odwiedzin grobu Mikołaja Kopernika w katedrze.

Następnie udali się do muzeum oraz odbyli zajęcia edukacyjne w planetarium. Uczestnicy wycieczki podziwiali panoramę Fromborka i jego okolic z wieży widokowej oraz odbyli spacer brzegiem Zalewu Wiślanego. Najwięcej ciekawych wrażeń uczniowie doznali w muzeum, gdzie oglądali meble, przedmioty osobiste uczonego oraz sprzęt, który służył Kopernikowi do prowadzenia badań. Uczniowie byli zafascynowani zajęciami edukacyjnymi w planetarium, podczas których nie tylko obserwowali ciała niebieskie na nieboskłonie, ale usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat życia uczonego. Zajęcia edukacyjne zakończył obiad w restauracji Akcent, w którym Patrycja Chmielewska i Kacper Kowalski dali popis swoich umiejętności muzycznych wykonując utwory na pianinie. Uczniowie pełni wrażeń wrócili w późnych godzinach popołudniowych do domu.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages