Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Współpraca z powiatem Oldenburg

2017-05-30 11:19:17 (ost. akt: 2017-05-30 11:26:54)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim

Dnia 29 maja 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Konferencja poświęcona współpracy powiatu nowomiejskiego z partnerskim powiatem Oldenburg z Niemczech.

Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak powitał 12-osobową delegację z Niemiec z Carstenem Haringsem, starostą Oldenburga na czele. Starosta Nowomiejski wraz ze starostą Oldenburskim wymienili się podziękowaniami. O współpracy, która trwa już od 1999 roku pomiędzy powiatami opowiadał dr Andrzej Korecki.

Fale pytań ze strony delegacji niemieckiej wzbudziła ciekawa prezentacja naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska Krzysztofa Puwalskiego, który opowiadał o przyrodzie powiatu nowomiejskiego. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Jacek Auda przedstawił jak do tej pory odbywała się współpraca wymiany młodzieży w ramach struktur Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Współpracę pomiędzy powiatami podsumowali również uczniowie ze Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Po konferencji gospodarze wraz z delegacją niemiecką wybrali się do Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zaq #2256776 | 77.87.*.* 31 maj 2017 16:14

    Na czym polega ta współpraca? Jakie korzyści z tego dla powiatu?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages