Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Rejonowy konkurs wiedzy o PCK i udzielania pierwszej pomocy

2017-05-29 15:47:43 (ost. akt: 2017-05-30 12:41:07)
Na pamiątkowej fotografii

Na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: SP 2

22 maja 2017 roku po raz kolejny w murach Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Rejonowy konkurs wiedzy o PCK i udzielania pierwszej pomocy.

W konkursie, którego organizatorem jest Zarząd Oddziału PCK w Nowym Mieście Lubawskim wzięło udział dziewięć trzyosobowych drużyn ze szkół powiatu nowomiejskiego.

Zadaniem uczniów było wykazanie nie tylko się wiedzą o Polskim Czerwonym Krzyżu, ale przede wszystkim umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanemu z oparzeniem przedramienia, złamaniem otwartym uda, krwotokiem z nosa, omdleniem czy raną głowy.

Drużyny konkursowe zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta Nowomiejska pani Katarzyna Trzaskalska, Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, przedstawiciel Gminy Kurzętnik pani Barbara Dębińska, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, Wiceprezes Zarządu oddziału PCK w Nowym Mieście Lubawskim pani Jadwiga Lewandowska. Sędzią główną konkursu była pani Halina Kleinowska.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście lubawskim, drugie miejsce wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Gwiździnach. Wszystkie drużyny i ich opiekunowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, dyplomami, podziękowaniami.

Gospodarz zawodów – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół zadbała o smaczny poczęstunek i właściwą i sprawną organizację zawodów. Ponadto wszyscy obecni mogli wysłuchać przepięknych utworów w wykonaniu uczennicy klasy V a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka Amelii Kasprzyckiej.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział, gościom oraz sponsorom.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages