środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Projekt „Słońce, wiatr i woda energii Ci doda”

2017-05-28 11:54:38 (ost. akt: 2017-05-28 11:59:26)

Autor zdjęcia: SP2

Od 15 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowany jest projekt dotyczący energetyki przyjaznej środowisku pt. „Słońce, wiatr i woda energii Ci doda”.

Na realizację projektu za pośrednictwem Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej otrzymaliśmy 2250,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Za otrzymane pieniądze zakupiliśmy pomoce dydaktyczne związane z energią odnawialną (hydrocar – jeżdżący model z napędem wodorowym, ogniwo wodorowe i fotowoltaiczne, turbina wodna, bio-energia, stacja pogody z wiatromierzem).

Promowanie w skali lokalnej alternatywnych źródeł energii, zapoznanie uczniów z urządzeniami wytwarzającymi czystą energię, badanie wpływu składników pogody na efektywność urządzeń, wytwarzających czystą energię, uczulanie na negatywny wpływ na środowisko cywilizacji opartej na paliwach kopalnych i uwrażliwianie na zjawisko smogu, kreowanie postaw badawczych i ekologicznych to podstawowe cele projektu.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas 1 – 6 i realizowany będzie podczas wycieczek terenowych, godzin wychowawczych, lekcji przyrody, plastyki, matematyki, wychowania fizycznego, techniki i zajęć świetlicowych. Beneficjentami przedsięwzięcia są uczniowie klas 1 - 6 i ich rodzice oraz środowisko lokalne.

Pierwszy etap to ogłoszenie projektu na apelu szkolnym i w dzienniku elektronicznym oraz na ewaluacji. Drugi etap to prowadzenie konkretnych działań takich jak warsztaty mające na celu zapoznanie się uczniów z zasadą działania urządzeń wytwarzających czystą energię, w oparciu o zakupione pomoce dydaktyczne oraz wyjazdy warsztatowe do miejsc, w których są elektrownia wiatrowa i wodna, biogazownia, kotłownia z pompą ciepła, kotłownia na biopaliwa, ogniwa fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Koordynatorem projektu jest nauczyciel przyrody pan Andrzej Domżalski.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages