Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Uczniowie "jedynki" na wycieczce w Toruniu

2017-05-23 14:46:57 (ost. akt: 2017-05-23 14:51:47)
Atrakcji na wycieczce nie brakowało

Atrakcji na wycieczce nie brakowało

Autor zdjęcia: SP1

6 maja grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub. uczęszczających na zajęcia rozwijające matematyczno – przyrodnicze udała się na wycieczkę do Torunia.

Wyjazd zorganizowano w ramach realizowanego w placówce projektu WOW. Wyprawa była ciekawym doświadczeniem, wyzwoliła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Na początku dzieci  zwiedziły interaktywną wystawę  znajdującą się w sali Orbitarium.

Na stanowiskach interaktywnych: transmisja sygnału w kosmosie, ocean chmur, atmosfery planet, tornado, opóźnienie sygnału, spłaszczenie planet, ciśnienie atmosferyczne, zorza polarna, ciążenie, czas podróży i  ciężar dzieci mogły bez problemu znaleźć wiele odpowiedzi na pytania związane ze zjawiskami i procesami zachodzącymi we Wszechświecie. Następnie udały się do planetarium, gdzie obejrzały seans „Astropies Łajka”.

Najciekawszym punktem wycieczki okazało się Centrum Edukacji Młyn Wiedzy. W pracowni kreatywnej przeBUDOWA z elementów systemu klocków według własnych pomysłów tworzyły  budowle i obiekty, zamki, mosty,  tunele i postacie. PrzeŻYCIE to wystawa, na której dzieci w świecie kreatywnej zabawy rozwijały myślenie, ćwiczyły umiejętności manualne czy koordynację psychoruchową. Zajmującym miejscem okazała się również wystawa „Rzeka”, gdzie  doświadczały i wykonywały samodzielnie eksperymenty oraz  obserwowały zjawiska fizyczne.

Dzieciom niezmiernie podobały się wystawy, o czym świadczyła niechęć podczas ich opuszczania.  Po zwiedzeniu innych niemniej ciekawych i wciągających wystaw uczestnicy wycieczki odwiedzili ogród zoobotaniczny, gdzie w sposób poglądowy poznały zachowanie, warunki życia i sposób odżywiania  zwierząt. Poza wybiegami zwierząt dzieci zwiedziły ptaszarnię i herpetarium. Wzbogacone o nową wiedzę i doświadczenie wróciły  do domu. Swoimi przeżyciami i wiadomościami na pewno podzielą się z  innymi. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska, Marzenna Rykaczewska, Justyna Wiśniewska i Anna Dembowska.
SP1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages